• Menu
  • Menu

Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize 16, konec cesty

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Mexiko » Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize 16, konec cesty

Isla Mujeres –  svatba na pláži a sympatický tlouštík.

Na pláži jsme si odpočinuly a daly si pivo. Hned je teplé, nechala jsem si k němu dát do sklenice plno ledu.

Mexiko,Isla Mujeres

Pozorovaly jsme báječného tlustého tátu jak si hraje s dětmi. Topily ho v moři, váleli se v písku, honili se. Snad dvě hodiny. Přihlížíme svatební obřad. Sluníčko zapadlo.

Mexiko,Isla Mujeres

10.4.Jdeme na pláž a pak na oběd. Tady jsme měly menší incident, protože jsme si objednaly César salát za 5 dolarů a dostaly jsme čtyři lístky salátu posypané parmazánem. Odmítly jsme zaplatit, tak nám jídlo předělaly a donesly nám jiné. Ještě jsme si pořádně neprohlédly severní část ostrova. Jsou tu velké vlny, skaliska a koupat se tu dá jen na vlastní nebezpečí. Místo je opuštěné a domy vybydlené a projíždí tu policejní auta. V dálce je obrovský hotel Avalon. Vůbec se sem nehodí.
Je neděle a plno indiánských rodin si udělalo piknik kousek od hotelu v docela líbezné laguně.

Mexiko,Isla Mujeres

Protože je to dnes nás poslední večer, chceme si koupit pivo v samoobsluze. To bylo překvapení, nechtěly nám ho prodat. V kostele, který je hned naproti probíhá mše a to bude asi ten důvod. Kostel je moderní a na střeše je dost šílená socha Pany Marie.
Janka si oblíbila Churros (čuros), takové podlouhlé koblížky, nedočkavě čeká, až prodejce otevře stánek. Já zase měla radost, že jsme našly místní obchod, kde nám pivo prodaly bez problému.

11.4. Dnes je den odjezdu. Jedeme trajektem do Cancúnu. Hned na letadlo do Mexico City a odsud do Madridu. Tady přespáváme jednu noc v Hostal Viky a ranním letem do Prahy. Chudák Janka ještě do Bratislavy.

na začátek cestopisu

cestopis předcházející den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *