• Menu
  • Menu

Jezero Most v zimě

Kolem jezera Most

Je sobota 3.února, místo horské túry, volíme jezero. Počasí má být hodně větrné, ale teplejší. Rychlý nápad a rychlá domluva s holkama, kdo chce dorazit tak  ať přijede na hlavní parkoviště jezera Most, sraz v 11 hodin. Cestou fičí a snad nás to u jezera nesfoukne, chvílemi i trochu prší. Z Prahy k jezeru je to něco málo přes hodinu jízdy. Nakonec se nás sešlo 5 dospělých, 3 děti a jeden pes. Paráda!

Jezero Most

Jezero Most jsme navštívily už vícekrát, naposledy, když bylo jezero oficiálně otevřeno, 12. září 2020. Objemem vody je jezero Most 10x větší než Máchovo jezero, do nejhlubšího místa Mosteckého jezera (cca 75 m) by se vešla Petřínská rozhledna.

Jezero Most

9 km okruh kolem jezera Most

Vydaly jsme se na 9 km okruh kolem zatopeného  lomu s průzračně čistou vodou, vstupem i parkováním zdarma, krásnou oblázkovou pláží, stánky s občerstvením, dětskými hřišti, cyklostezkou kolem celého jezera a třemi plážemi pro psy. Je fajn, že tady myslí i na hafany, to určitě v létě vyzkoušíme.

Jezero Most

Kolem jezera vede z velké části asfaltová a zpevněná cesta, takže i s kočáry jsme to hravě zvládly. Nebe se chvílemi kabonilo, chvilkový déšť prolomilo i  pár paprsků schovávajících se a čeřících  hladinu, plnou houpajícího se ptactva všeho druhu. Jezero Most patří k nejvýznamnějším zimovištím vodních ptáků, a to včetně těch vzácných.

Na jezeře Most najdete hned 3 pláže pro psy. Na hlavní pláži určené pro plavce své čtyřnohé (ani jiné) mazlíčky, prosím, nekoupejte. Výjimku mají v tomto ohledu vodicí a asistenční psi. Jižní pláž pro psy je ze všech tří psích pláží největší a aktuálně asi nejoblíbenější (tudíž i nejnavštěvovanější). Výhodou jižní pláže pro psy je příjemný přístup do vody, možnost rozložit si na břehu deku a během léta přítomnost stánku s občerstvením, kde se dá platit i kartou (stejně jako u stánků na hlavní pláži pro plavce). Severní pláže pro psy jsou pro Vás vhodnou volbou, pokud chcete mít se svým čtyřnohým miláčkem trochu klidu a soukromí.

Jezero Most

Koupání v zimě

Ajku pak nezastavil ani ledový vítr, místo ručníku posloužila dětská plena a hup do jezera, které spíše připomínalo šploucháním vln Baltské moře.

Jezero Most

Nepospíchali jsme, jezero jsme si užili všemi doušky, zastavili se i na svačinu a teplý čaj z termosky. Na kopnci výletu začalo pršet, na doporučení jsme ještě zajeli do hospody U Švejka a pak se rozjeli domů.

Jezero Most

Moc pěkný výlet to byl!

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *