• Menu
  • Menu

Muzeum historických vozidel

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Muzeum historických vozidel

Moto – Velo muzeum – Laurin a Klement No. 1 

Moto – Velo muzeum – stálá soukromá expozice historických bicyklů a motocyklů z let 1885 – 1965. Muzeum v současné době vystavuje více než 70 jízdních kol a 60 motocyklů s řadou unikátů, např. ucelenou sbírku předválečných motocyklů zn. ČZ, jízdní kolo „ Slavia“ No.001 vyrobené firmou Laurin a Klement v roce 1885 a řadu dalších  technických zajímavostí a dobových doplňků.

Moto – Velo muzeum Přerov nad Labem

Provozní doba muzea je denně mimo pondělí : Duben – říjen 9-12, 13-17 hod, Prosinec – 10 – 16 hodin

Pan majitel nám prozradil , že vášeň a láska k motocyklům a bicyklům je v jejich rodu dědičná a unikátní kousky jsou pečlivě uchovávány a doplňovány již po tři generace.

Tátové  a synkové si tady přijdou na své, ale ani maminky a holčičky nebudou zklamané . Příjemná atmosféra a velká dřina je zde cítit na každém kole, motocyklu, vyleštěném světle nebo ozubeném kole…

Děkujeme panu majiteli za příznivé přijetí a možnost fotografování v muzeu.

V muzeu je bezbariérový přítup.

Velmi blízko muzea je krásný skanzen.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *