• Menu
  • Menu

Mrakodrapy Pankrác – Praha

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Mrakodrapy Pankrác – Praha

Moderní  Pankrác

Jsem na pravém břehu Vltavy na Pankrácké pláni, která převyšuje  hladinu Vltavy o 80 m a je jedinou lokalitou v centru Prahy, kde byla státem povolena výstavba výškových domů, cílících  na nejvyšší stupeň mezinárodního certifikátu šetrných budov LEED. V odrazu skleněných velikánů se odráží paprsky slunce. Venkovní prostory už obsadili zahradníci a stavební firmy, které  zde zajišťují služby a pořádek.

Mrakodrapy Pankrác

Trochu zapomínám na svůj negativní  názor na stavbu mrakodrapů v naší stověžaté. Obdivuji moderní vysoké  budovy i celou architekturu návrší na Pankráci z původní studie světoznámého amerického architekta Richarda Meiera.

Mrakodrapy Pankrác

City Pankrác

Stojí  zde 109 metrů vysoký kancelářský mrakodrap City Tower, 104 metrů vysoká administrativní City Empiria a další. Součástí je i Panorama Hotel i nižší budovy jako obchodní centrum Arkády Pankrác nebo Konferenční centrum.

Mrakodrapy Pankrác

V Tower

Stavba City Epoque  dvou věží ve tvaru „V“ dosahuje výšky 104 metrů. Patří mezi nejvyšší rezidenční projekty nejen v České republice, ale i střední Evropě. Symbolika „V“ (Victoria) představuje obecný symbol otevřenosti, svobody, radosti a optimismu Rovněž má stavba dle slov architekta symbolizovat mužský a ženský princip. Vrchol budovy je symbolicky ve stejné výšce jako špička katedrály svatého Víta. Hloubka základů dosahuje 16 metrů pod povrch terénu.

Mrakodrapy Pankrác

Pankrác je název horní, jižní části katastrálního území Nusle v Praze 4 ,  oblast na kopci jižně od Nuselského údolí je označována místním názvem Pankrác, podle kostela svatého Pankráce, dříve také Nusle II nebo Nové Nusle.

Dostupnost veřejné  dopravy  je stanice metra (linka C) a autobusová zastávka zajišťující spoje s mnoha linkami.

Mrakodrapy Pankrác
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.