Moderní Pankrác
Jsem na pravém břehu Vltavy na Pankrácké pláni, která převyšuje hladinu Vltavy o 80 m a je jedinou lokalitou v centru Prahy, kde byla státem povolena výstavba výškových domů, cílících na nejvyšší stupeň mezinárodního certifikátu šetrných budov LEED. V odrazu skleněných velikánů se odráží paprsky slunce. Venkovní prostory už obsadili zahradníci a stavební firmy, které zde zajišťují služby a pořádek.

Trochu zapomínám na svůj negativní názor na stavbu mrakodrapů v naší stověžaté. Obdivuji moderní vysoké budovy i celou architekturu návrší na Pankráci z původní studie světoznámého amerického architekta Richarda Meiera.

City Pankrác
Stojí zde 109 metrů vysoký kancelářský mrakodrap City Tower, 104 metrů vysoká administrativní City Empiria a další. Součástí je i Panorama Hotel i nižší budovy jako obchodní centrum Arkády Pankrác nebo Konferenční centrum.

V Tower
Stavba City Epoque dvou věží ve tvaru „V“ dosahuje výšky 104 metrů. Patří mezi nejvyšší rezidenční projekty nejen v České republice, ale i střední Evropě. Symbolika „V“ (Victoria) představuje obecný symbol otevřenosti, svobody, radosti a optimismu Rovněž má stavba dle slov architekta symbolizovat mužský a ženský princip. Vrchol budovy je symbolicky ve stejné výšce jako špička katedrály svatého Víta. Hloubka základů dosahuje 16 metrů pod povrch terénu.

Pankrác je název horní, jižní části katastrálního území Nusle v Praze 4 , oblast na kopci jižně od Nuselského údolí je označována místním názvem Pankrác, podle kostela svatého Pankráce, dříve také Nusle II nebo Nové Nusle.
Dostupnost veřejné dopravy je stanice metra (linka C) a autobusová zastávka zajišťující spoje s mnoha linkami.

Přidat komentář