• Menu
  • Menu

Noční Gdaňsk – Polsko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Noční Gdaňsk – Polsko

Procházka večerním historickým a architektonickým  centrem  Gdaňsku,  mi tak trochu připomněla část naší staré Prahy. Báječná atmosféra v úzkých uličkách, kde jsou krásné domy s obchůdky, kavárny a restaurace. Ać obklopeni památkami, přesycení každodenním cestováním, šli jsme si tentokrát užít dobrého jídla a pití do jedné z restaurací. Teplá noc i  hudba umocnila romantickou atmosféru s osvětlenými i tmavými zákoutími centra.

Gdaňsk

Mám pocit, že tady nikdo nešel spát, ještě v brzkém ránu při svítání byli všude hloučky rozveselených i diskutujících lidí. Povel ku spánku dal až začínající déšť měnící se v hučící liják. Pršet nepřestalo ani do poledních hodin a tak ač neradi jsme toto krásné město předčasně opustili.

Břehy jednoho z nejstarších polských a historických měst, které leží na severu Polska na řece Visle, omývá Baltské moře a záliv stejného jména. Gdaňsk, to je také známý námořní přístav.

Gdaňsk

Trojměstí (Trojmiasto)

Tak je nazývaná trojice měst: Gdaňsk, Sopoty a Gdyně.

Gdaňsk

Solidarita

Svoboda a konec komunistického režimu v Polsku má své začátky právě v Gdaňsku, v místních loděnicích. V roce 1980 tady gdaňské odbory založily hnutí Solidarity (Solidarność), v čele s pozdějším prezidentem Lechem Wałesou,  a začaly s komunistickým režimem vyjednávat.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *