• Menu
  • Menu

Nové Strašecí – rybník Nový

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Nové Strašecí – rybník Nový

Rybník, který je intenzivně využívám rybáři je součástí kaskády rybníků u Nového Strašecí. Rozloha rybníka je 7,8693 ha. V okolí jsou louky a pole. Mimo rybaření jsou zde pořádány závody, ulovit můžete kapra, cejna, plotici, amura.. .

Nový II /Údolní/ rybník

Cestou z vyhlídky v Pavlíkově směr Praha jsme při zapadajícím slunci zahlédly ze silnice rybník. Odbočily jsme a zaparkovaly u nádraží Nové Strašecí. Pak už jenom seběhly z kopce dolů, po cestě minuly malý tunel /nebo viadukt. A i když byl teprve začátek dubna, dole u vody sedělo několik rybářů. Obešly jsme rybník, jaro propuklo až za pár dnů a tak zeleň ještě nedotvořila celkový obraz oblíbeného rybářského revíru, rybníka Nový II /Údolní/- Klíčava. Sehnat nějaké podrobnosti o rybníce byl nadlidský úkol a tak aspoň pár informací.

Nový rybník

Rybník, který je intenzivně využívám rybáři je součástí kaskády rybníků u Nového Strašecí. Rozloha rybníka je 7,8693 ha. V okolí jsou louky a pole. Mimo rybaření jsou zde pořádány závody, ulovit můžete kapra, cejna, plotici, amura.. .

Nový II /Údolní/ rybník Nové Strašecí

Území spadá do povodí Berounky, v širším měřítku do povodí Vltavy. Nejvýznamnějšími toky jsou Klíčava (Strouha) a Loděnice, na kterých byla vybudována řada rybníků. Jižně od města Nové Strašecí se rozkládá unikátní biosférická rezervace Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko, která byla vyhlášena v roce 1978, severně od města leží Přírodní park Džbán. V těsné blízkosti Nového Strašecí leží tato chráněná území: přírodní rezervace Louky v oboře Libeň, přírodní rezervace Podhůrka, přírodní památka Na Novém rybníce, přírodní rezervace Prameny Klíčavy, VKP (významné krajinné prvky) Šibeniční vrch, Niva Rynholeckého potoka. Vyhlášeno bylo 13 památných stromů. Poznání přírodních a historických zajímavostí Novostrašecka umožňuje naučná stezka Novostrašecko. Je dlouhá 12 km, má 17 zastávek a vede většinou po označených turistických stezkách

Město Nové Strašecí se nachází ve východní části okresu Rakovník. Je jedním ze dvou měst rakovnického okresu, avšak jediné ležící na silnici Praha – Karlovy Vary.

rybáři
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *