• Menu
  • Menu

Oceánografické muzeum – Valencie

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Oceánografické muzeum – Valencie

Oceánografické muzeum Valencie

Největší muzeum (oceanárium)v Evropě. Architektonické pojetí Felixe Candely, v němž hraje hlavní roli sklo, bílý beton, kov a voda, je jen dalším důvodem k návštěvě. Park je pojat jako vědecké, vzdělávací a zábavní centrum, v němž si zajisté přijdou na své děti i dospělí. V sedmi akváriích je představena fauna a flora různých oblastí Středozemního moře; sedmdesátimetrový podmořský tunel vás provede Atlantickým oceánem – od vod mírného až k tropickému pásmu, na jehož konci pak čekají na návštěvníky dvě ohromná akvária představující korálové oblasti Karibiku a Indického a Tichého oceánu. Největší akvárium oceánografického parku s obsahem sedmi milionů litrů vody je opět věnován Atlantiku. Jeho dvě části jsou spojeny tunelem dlouhým třicet pět metrů, který simuluje cestu z Bermud ke Kanárskému souostroví. Právě zde je možné pozorovat různé druhy žraloků, barakudy, úhoře mořské, rejnoky a další zajímavé živočichy. Velká konstrukce ve tvaru iglú představuje arktickou oblast s mroži a běluhami, Antarktida je tu zastoupena kolonií tučňáků. V další části se setkáte s patagonskými lachtany, v největším delfinariu v Evropě s pěti velkými bazény a hledištěm pro 2 210 diváků můžete pozorovat delfíny. Zajímavá je část věnovaná mokřadům tropických a subtropických oblastí a Středozemního moře.

Oceánografické muzeum Valencie

Plocha:10 000 m2; obsah: 42 milionů litrů vody (což by stačilo k naplnění 15 olympijských bazénů); 45 000 živočichů 500 druhů… Tyto úctyhodné údaje napovídají, že Oceánografický park (Oceanogràfic) ve Valencii, který je součástí kulturního, výchovného a zábavného komplexu „Město umění a věd“, je největším oceanáriem v Evropě. V únoru 2003 byl slavnostně otevřen pro veřejnost.

něco navíc pro děti

Samozřejmě nechybí nejrůznější služby pro návštěvníky, od obchůdků a jednoduchých cenově příznivých občerstvovacích zařízení až po luxusní podmořskou restauraci. Prohlídka celého parku vyžaduje minimálně půl dne. Vstupné přijde na 19,80 EUR (dospělí, studenti do 25 let mají slevu 15 %), 12,90 EUR (děti 4 – 12 let, dospělí starší 65 let). Pokud byste chtěli prohlídku Oceánografického parku zkombinovat s návštěvou některého ze zajímavých filmů v Hemisfèric – IMAX (španělsky, anglicky, francouzsky), můžete si zakoupit zvýhodněnou kombinovanou vstupenku za 21,56 EUR (dospělí, studenti do 25 let sleva 15 %), 14,82 EUR (děti 4 – 12 let, dospělí starší 65 let), kombinované vstupné Oceánografický park + interaktivní Muzeum věd – v němž je kromě jiných zajímavých prezentací nově instalována největší expozice na světě věnovaná biologii a genetice nazvaná Život a genom – vás přijde na 21,13 EUR (dospělí, studenti do 25 let sleva 15 %), 14,34 EUR (děti 4 -12 let, dospělí starší 65 let). Vstupné do všech tří komplexů Města umění a věd stojí 25,85 EUR (dospělí, studenti do 25 let sleva 15 %), 18,18 EUR (děti 4 – 12 let, dospělí starší 65 let). Otevřeno: po – pá 10 – 20, so + ne 10 – 22; od 21.6.-7.9.: denně 10 – 24.
Další informace získáte na www.cac.es (španělsky a anglicky). /text převzat : www.španělsko.info/

Oceánografické muzeum Valencie

 

 

evelina anileve

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentářů