• Menu
  • Menu

Ostrov Fuerteventura 1 – Corralejo 

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Fuerteventura » Ostrov Fuerteventura 1 – Corralejo 

Pláže a přírodní park Corralejo

Rozhodnutí  bylo rychlé a jednomyslné a neplánovaný listopadový odlet za teplem se nakonec velmi vydařil. Letadlo má půl hodinové zpoždění,  odlétáme 12. listopadu v pravé poledne z letiště Václava Havla v Praze. Bezproblémový let trvá 4, 5 hodiny. Hodinky si posouváme o jednu hodinu nazpět. Busy a taxíky nás pak rozvezou do jednotlivých hotelů, rozmístěných po ostrově.

letiště Václava Havla Praha

Fuerteventura

Fuerteventuru je  druhým největším ostrovem Kanárských ostrovů. Najdete jej  v Atlantském oceánu necelých 100 km od pobřeží afrického Maroka. Ostrov s kilometry rajských pláží /nejdete jich tady více jak 150/,  s průzračnou vodou,  opojným sluncem i větrem pro vyznavače vodních sportů /windsurfing, potápění) a sopečnou krajinou, písečnými dunami i malebnými městečky a vesničkami, příjemnými lidmi a skvělou mořskou kuchyní.

Riu Oliva Beach Resort

Corralejo

My míříme do oblasti Corralejo. Cesta do Colarrejo vede  tak trochu měsíční krajinou, olemovanou tyrkysovými vodami Atlanského oceánu. Z letiště je to do hotelu Riu Oliva Beach Resort asi 45 minut jízdy. V tomto  resortu budeme trávit příjemných 14 dní.

Riu Oliva Beach Resort

Hotel Riu se nachází přímo na  krásné pláži Playa Grande. Od  města Corralejo  je vzdálen asi 8 km. Obří hotelový komplex nás na začátku trochu vyděsil, ubytované jsme měly být přímo v hotelu. Nakonec jsme požádaly na recepci, zda by bylo možné vyměnit hotel za „bungalov“ v krásné zahradě a stalo se. Co se týče, hotelu jako takového, dáváme velmi kladné hodnocení. Umístění přímo na  velké písečné pláži, nádherné koupání, 2 bazény /ty jsme nevyužily/, skvělé jídlo, milý personál, čistota, program každý večer, rozložené terasy na posezení, blízko autobusová zastávka.

Riu Oliva Beach Resort

Playa Grande /velké pláže Corralejo/

Nejblíže hotelu jsou pláže Grandes playas 1, Grandes playas 2, – na plážích se dají pronajmout lehátka a slunečníky, je zde plavčík, bar i toalety. Dále, blíže velkým dunám,  je pak pláž Playa La Barreta. Pláž Barreta  a místa více vzdálená od hotelu jsou ideálním místem pro vyznavače nudismu. Dlouhé široké pláže se linou mezi písečnými dunami přírodního parku Corralejo.  Pláže jsou přístupné pro všechny, parkovacích míst nemusí být dost dá se, ale zaparkovat i dále od hotelu, u silnice, pak je nutné přejít přes duny k pobřeží a na pláže. Místo kolem pláží a písečných dun je vhodné na koupání, kiting, windusrfing, běhání i pěší turistiku.

Dunas de Corralejo

Jsou zde neopakovatelné východy slunce i  tajemné západy slunce nad písečnými dunami.

Dunas de Corralejo

Přírodní park Corralejo je ideálním místem, kde si můžete vychutnat pouštní krásu ostrova Fuerteventura. Tento pobřežní pás o rozměrech 2,5 x 10,5 kilometru má dva harmonicky kontrastující sektory. Park  s největšími dunami na Kanárských ostrovech se nachází na severu, vedle velkého turistického centra Corralejo.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *