• Menu
  • Menu

Džebel Karantal – Hora pokušení

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Izrael » Džebel Karantal – Hora pokušení

Karantal (Sarandarion) je pravoslavný klášter  z 19. století vytesaný do skály, postavený na místě kostela z 5. století. Klášter zde postavili mniši řecké pravoslavné  církve. Název  Džebel Karantal měl vzniknou ze zkomoleniny výrazu „ čtyřicet dní“…40 dní  a nocí se postil Ježíš.. nacházející se  západně od starého Jericha. Hora , do které je vytesán má jméno Džebel. Ve skále je vidět několik vytesaných otvorů, tyto otvory z 5. století sloužily křesťanským poustevníkům pro modlitby a půsty, čímž se chtěli připodobnit Ježíšovi.V úbočí hory protéká potok Kerith.

 

Jericho, Džebel Karantal

Tato hora , dle prastaré křesťanské tradice , byla místem trojnásobného pokušení Ježíše, popsané v Markově a Matoušově Evangeliu.

Z vrcholu je možné  za pěkného počasí spatřit nejvyšší bod Izraele  horu Chermón , rozlehlé území a řeku Jordán, Chrámovou horu, Jeruzalém , Mrtvé moře  , Negerskou pouš lemovanou palmovou zelenou oázou, ve které leží Jericho. Z této hory bylo možné za dávných časů spatřit  Ninvie, Persii a Mezopotámii.

Na horu jsme vyjeli lanovkou, poutník se  sem dostane po vystoupání mnoha schodů s 500 metrovým převýšením.

Jericho – staré  biblické město se nachází na palestinském území, asi 30 km od Jeruzaléma. , blízko Mrtvého moře v Izraeli. Největší rozmach město zaznamenalo v době bronzové.Jericho je považováno za nejstarší  hrazené město na světě  a nachází se na západním břehu řeky Jordán. K nejznámějším památkám města patří  Karantal , hřbitov lebek, palác Hišáma  synagoga.

Jericho bylo první, z obsazeného západního břehu Jordánu, které  Izrael vyklidil.

evelina anileve

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *