• Menu
  • Menu

Petřínské sady, Praha

Když kvetou třešně

Jako mají Japonci  své „Hanami“ – obdivování květu sakur, které začínají kvést jako u nás většinou na přelomu března a dubna, vyrážejí i u nás obdivovatelé kvetoucích třešňových stromů a keřů.  Třešňové květy mají v Japonsku velkou tradici a za více jak 200 vyšlechtěnými odrůdami těchto překrásných stromů jezdí turisté z celého světa.

Petřínské sady Praha

Petřín – Láska je láska

V České republice je také mnoho míst, kde můžeme obdivovat nádherné bílé a narůžovělé květy třešní. Kdo bydlí nebo navštíví Prahu na jaře, nevynechá procházku do Petřínských sadů. My jsme vyrazily na začátku dubna. Překrásné počasí s teplotami téměř 20 stupňů přilákalo do sadu desítky návštěvníků. Paprsky slunce a omamná krása rozkvetlých stromů s panoramaty Prahy je prostě nádhera.

Petřínské sady Praha

Pod korunami stromů, na louce sedí zamilované dvojice. Povídají si nebo jen mlčí a kochají se tou krásou všude okolo. My máme to štěstí, že jsme zde při téměř zapadajícím slunci, vše je krásně  nasvícené a romantické. Trochu nás mrzí, že někteří otrhávají okvětní lístky nádherných květů.

U Petřínské rozhledny

Vyjdeme až k Petřínské rozhledně, pokračujeme kolem kaple božího hrobu z roku 1737, postavené podle kaple, která stojí v Jeruzalémě. Na kapli je zajímavé okno, které je umístěno tak, aby jím o Velikonocích ve tři hodiny odpoledne sluneční paprsek dopadl na obětní kámen, nacházející se uprostřed kaple . Dále jdeme kolem  románské katedrály sv. Vavřince,  a kaple Kalvárie z roku 1737 zdobenou unikátním sgrafitem, vytvořeném dle návrhu Mikoláše Alše. Nejvíce turistů stojí před zrcadlovým bludištěm.

Petřínská rozhledna

Slunce rychle zapadá za kopcem, scházíme zpět k Újezdu. Střechy pražských domů, kostelů , katedrál i národní divadlo pomalu mění svou zlatou barvu v ve večerní šero.

Krásný výlet, doporučujeme!

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *