Když kvetou třešně
Jako mají Japonci své „Hanami“ – obdivování květu sakur, které začínají kvést jako u nás většinou na přelomu března a dubna, vyrážejí i u nás obdivovatelé kvetoucích třešňových stromů a keřů. Třešňové květy mají v Japonsku velkou tradici a za více jak 200 vyšlechtěnými odrůdami těchto překrásných stromů jezdí turisté z celého světa.
Petřín – Láska je láska
V České republice je také mnoho míst, kde můžeme obdivovat nádherné bílé a narůžovělé květy třešní. Kdo bydlí nebo navštíví Prahu na jaře, nevynechá procházku do Petřínských sadů. My jsme vyrazili se psem na konci března. Z pražského Smíchova přes Kinského zahradu až na Petřín. Překrásné počasí s teplotami téměř 20 stupňů přilákalo do sadu desítky návštěvníků. Máme štěstí, že je všední den, o víkendu tu bude díky slunečnému počasí „narváno“.
Paprsky slunce a omamná krása rozkvetlých stromů s panoramaty Prahy je prostě nádhera. Nejvíce nyní kvetou třešně u vysoké bílé zdi s altánem. Tady, pod korunami stromů, na louce sedí a leží všichni, co chtějí načerpat energii z jarních hřejivých paprsků. Povídají si nebo jen mlčí a kochají se tou krásou všude okolo. Půl hodina pod kvetoucími deštníky je omamná i pro nás.
U Petřínské rozhledny
Vyjdeme až k Petřínské rozhledně, pokračujeme kolem kaple božího hrobu z roku 1737, postavené podle kaple, která stojí v Jeruzalémě. Na kapli je zajímavé okno, které je umístěno tak, aby jím o Velikonocích ve tři hodiny odpoledne sluneční paprsek dopadl na obětní kámen, nacházející se uprostřed kaple . Dále jdeme kolem románské katedrály sv. Vavřince, a kaple Kalvárie z roku 1737 zdobenou unikátním sgrafitem, vytvořeném dle návrhu Mikoláše Alše. Nejvíce turistů stojí před zrcadlovým bludištěm.
Vracíme se zpět, scházíme dolů k Újezdu.
Krásný výlet, doporučujeme!
Přidat komentář