• Menu
  • Menu

Botanická zahrada

Jarní vůně v Troji

Krásné jarní počasí bylo jasným impulsem pro výlet. Vybrali jsme Botanickou zahradu v Troji. Všední  pozdní odpolední den byl zárukou, že v zahradě nebude „narváno“. Zaparkovaly jsme v jedné z bočních ulic a šly vchodem v ulici K Pazderkám. U vchodu jsme zakoupily vstupenky, 150 Kč na dospělého /pro nás na 3 hodiny/ k tomu 100 Kč za psa není úplně nejlevnější/. Psů jsme potkaly v zahradě docela hodně. Pes musí být na vodítku.

Jaonská zahrada

Sluníčko nad trojským zámkem i ZOO už ukázalo svou sílu. Sakury u zámku už mají pomalu nakročeno se krásně rozvinout, pár dní si ještě počkají i jabloně a hrušně kolem zelených labyrintů. V Botanické zahradě v Troji jsme  3 roky nebyly a tak jsme se trochu místy v zahradě ztrácely, zdá se mi, že všude se opravuje. Do skleníku jsme nemohly, protože tam psi nemají přístup. Procházku jsme zakončily u sklenky výborného růžového vína ze zdejší vinice.

Japonská zahrada

 Jaro  ještě nezačalo  plnými tahy kreslit tulipánové a narcisové barevné šmouhy. Záhony jsou připravené navléknout barvy  od bílé, žluté, divoce červené a karmínové až po lila, modré a temné barvy. Omamná vůně hyacintů vám podlomí kolena. V Japonské zahradě, bíle kvetoucí magnolie,  první třešňové variace od bílé a růžové až po červené barvy japonských javorů , to také teprve přijde. I moje milované koniklece až na pár kousků  teprve pokvetou.

Botanická zahrada

 

FATA  MORGANA – motýli

Každoroční  Výstava  motýlů teprve  bude : 7. duben 2022 9:00 – 22. květen 2022 19:00. 

Fata Morgana – Motýli

Poznámka: Aktuální fotografie jsou doplněny fotografiemi z archívu.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *