• Menu
  • Menu

Písek město

Písecká věž

V  jednom z nejkrásnějších českých měst,  v  jihočeském městě Písek jsme nebyli poprvé. Toto krásné město je významným kulturním, společenským a hospodářským centrem Pootaví a středního Povltaví. Popsat všechny zajímavosti a památky města v jednom článku asi úplně nejde.

kamenný most Písek

My jsme  při naší jednodenní návštěvy Písku začali  procházkou a vycházkovým okruhem  cestou přes lávku a u městského ostrova kolem řeky Otavy. Dále pokračujeme  k národní kulturní památce, ke kamennému mostu ze 13 století, prošli jsme  centrum s malebnými uličkami. Krásné je část s dochovanými  městskými hradbami ze 14 století. Z bran je to pak část Putimské brány, část přestavěné věže na jihovýchodní straně města i část vyzděného příkopu na straně jižní.

bašta u bývalé Putimské brány- Písek

V Písku je několik kostelů.  Pokud je teplo určitě stojí za návštěvu plovárna u  Sv.Václava nebo procházka kolem podél Otavy s příjemným posezením v přírodě v restauraci s rychlým občerstvením a se zahrádkou  U Sulana. Písek je známý svými sochami z Písku. letos bude vernisáž soch 22. května ve 14 hodin.

Písek  a sochy z písku

V Písku je  soukromá vysoká škola: Filmová akademie Miroslava Ondříčka.

Farní kostel  Narození  Panny Marie

Trojlodní bazilika  se nachází na jižním okraji historického centra v jihočeském městě Písek. Dominantní kostelní věž na jihozápadním nároží západního průčelí je známá jako Písecká věž a stala se symbolem celého města. Stavba kostela započala již ve 13. století, ovšem písemné zmínky o kostele jsou až ze 14. století. Kostel je dílem písecko-zvíkovské huti Přemysla Otakara II, která prováděla stavby v celém okolí Písku.

Farní kostel Narození Panny Marie

 

Písecká věž

Věž, která se tyčí  nad historickým centrem města, měří  74 m a je ukončena barokní cibulovou bání z roku 1805. Na věž vede 202 schodů a ochoz je ve výšce 42,5 metru. Pod cibulovou bání se nachází ochoz s kružbovým zábradlím a z každé strany  jsou věžní hodiny. Z panoramatické vyhlídky  je krásný pohled na  Písecko.

Farní kostel Narození Panny Marie

Prohlídka je možná  pouze na základě předchozí rezervace  případně osobním objednáním v Infocentru Písek, přístupná je pouze za doprovodu věžného ve skupině max. 10 osob. Vstup je zdarma. Otevírací doba: denně kromě pondělí ve 13, 14, 15, 16, 17 hodin

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *