• Menu
  • Menu

Písáky Mělice-Lohenice

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Pardubický kraj » Písáky Mělice-Lohenice

Parádní koupání 

Vedro,vedro…je nedělní ráno po prohlídce krásného zámku v Chlumci, hledáme písáky, které by měly být jenom několik kilometrů odsud. Trochu bloudíme v nadjezdech a podjezdech na dálnici a tak místo do Chlumce míříme do Přelouče. Vedro už prochází všemi póry našeho těla. Přijíždíme k písákům u Mělic, kolem silnice, kam se podíváte jsou automobily. No, tak tady to musí být! Zastavujeme u krajnice a první cestičku procházíme borovicovým háječkem. Máme neskutečné štěstí, malá plážička a jenom dva lidé. Voda je nejenom úžasná, ale i čisťounká a co vám budu povídat nádhera. Noříme se do vody a nemůžeme se nabažit. Půl hodiny nevíme o světě a užíváme si nádherné koupání.

Písníky Měšice – Lohenice

Jezero mezi Přeloučí a Pardubicemi

Při dalším zkoumání okolních břehů, žasneme, co je tady lidí! Lidé jsou roztroušeni po malých i větších plážičkách, někteří se ukrývají ve stínu borovic. Já si teda opravdu užívám naši „opuštěnou“ pláž  i báječné koupání. Přírodní vodní plocha vzniklá těžbou štěrkopísku. Okolo jsou písčité pláže. Jezero se nachází  necelých 5 km od Přelouče nebo 10 km od Pardubic , v k.ú. Lohenice.

Písníky Měšice – Lohenice

V letním období je písák velmi oblíbeným rekreačním místem, kolem jsou karavany, velké množství koupajících, několik stánků s občerstvením.  Co se týká sportování, je tu možnost vodního lyžování, surfování, je zde možné si zahrát tenis i volejbal. Jezera jsou i oblíbeným místem pro rybáře. Pokud si chcete dopřát jízdu na lodičce, tak je dobré mít vlastní. Pláže jsou vhodné i pro malé děti, je tady mírný  písčitý vstup do vody. Na neoficiálních plážích jsou i naháči.  V okolí pak najdete  další  sportovní aktivity včetně jízdy na koních.

Písníky Měšice – Lohenice

Parkování, občerstvení a záchody

Je tu několik placených parkovišť. Když je opravdu horký den, stojí auta všude na přilehlých silnicích i na louce. WC jenom na některých místech, ale  pro klid je asi dobré vědět, že se dá doběhnout do blízkého lesa, sprchy jsme neobjevili.

U  mělických (lohenických) jezer se nachází  kemp U třpytky a Marin.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentářů