• Menu
  • Menu

Podzimní Vyšehrad – výstava zahrady

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Podzimní Vyšehrad – výstava zahrady

Vyšehrad

Včerejší listopadové dopoledne s příjemnými a hřejivými  paprsky Slunce,  mě přivedly na chvíli na Vyšehrad. Jeptiška, maminky s dětmi, výtvarný kroužek, starší dámy i turisté. Genius loci – Vyšehrad, v jakoukoliv roční dobu zahřeje na duši, spolu s historickými hradbami a výhledem na naši stověžatou! Zářící, už téměř opadané listí, poklona našim velikánům na zdejším hřbitově a nejenom to,

Vyšehrad

České zahradní umění renesance a baroka v kontextu evropského vývoje 1550-1720

Velmi mile mě také překvapila výstava  na 32 velkoformátových panelech období renesance a baroka v zahradní kultuře, které poznamenalo tvář a charakter našich sídel i krajiny a stalo se součástí naší kultury a národní identity. Výstava je instalovaná v Karlachových sadech v Praze na Vyšehradě. Otevřena byla 31. 8. 2018, měla být ukončena 31.10.2018, k mé radosti se tak nestalo.

České zahradní umění renesance a baroka v kontextu evropského vývoje 1550-1720

 „ČESKÉ ZAHRADNÍ UMĚNÍ RENESANCE A BAROKA V KONTEXTU EVROPSKÉHO VÝVOJE (1550-1720)“, je jako první z připravovaného cyklu tří osvětově zaměřených výstav výstupem projektu NAKI II „České zahradní umění a krajinářská architektura v kontextu evropského vývoje“.

České zahradní umění renesance a baroka v kontextu evropského vývoje 1550-1720

Následující výstava v roce 2019 se bude zabývat obdobím 18. stol. v českém zahradním umění a krajinářské architektuře v kontextu evropského vývoje. Třetí výstava v roce 2020 poskytne informace o českém zahradním umění a krajinářské architektuře 19. a 20. stol. v kontextu světového vývoje.

Hlavním cílem výstav je přispět k rehabilitaci zahrady jako kulturního prostředí. Ústav zahradní a krajinářské architektury ZF MENDELU v Brně.

Vyšehrad
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *