• Menu
  • Menu

Polsko Radków – vodní nádrž

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Polsko Radków – vodní nádrž

Zalew Radkowski

Prázdninový výlet z Božanova do Radkova jsme si zpestřily návštěvou polské vodní nádrže – zálivu, jak tomu tady v Božanově říkají. Šly jsme z Božanova cestou, kterou mohou jezdit u auta a zpět jsme šly přes pěší přechod ve Studené Vodě. Příjemný nenáročný okruh je dlouhý asi 8 km.

z Radkowa do Studené Vody

Umělá vodní nádrž Zalew Radkowski leží 2 km od centra města Radkow a nachází se na severu Stolových hor (Gór Stołowych) při severním úpatí Hejšoviny (Szczelinca Welkiego). Nádrž je rozdělena na dvě části. V té větší je zákaz koupání, ta druhá je na koupání určena. Vodní plochu rozděluje most. Kolem nádrže je několik desítek rekreačních chat i udržované plochy, jsou zde stromy.

Radków – vodní nádrž

Vodní nádrž  má plochu 4,8 ha. Je napájena Červenohorským potokem (Potok Czerwonogórski). Potok pramení v Broumovskách stěnách ve výšce 460 m n.m., aby se po 3,5 km vliv do říčky Pośna ve městě Radków.

Nádrž byla vybudována v 70. letech minulého století jako rekreační středisko pro horníky z nedaleké Nové Rudy (Nowa Ruda).

Radków – vodní nádrž

Plochu nádrže obklopují rekreační chaty a celá oblast slouží jako místo ke koupání a rybaření.

Radków je díky své poloze a rozsáhlé síti dobře značených turistických tras skvělým místem pro milovníky turistických i cyklistických výletů.

Některé turistické trasy a většina cyklotras překračují státní hranici. Jsou vyznačeny tak, aby milovníci  přírodních  krás mohli poznat krajinu z polské i české strany Stolových hor.

V zimě se  lesní stezky a sněhobílá pole a louky mění v dobře upravené běžecké tratě s možností zapůjčení lyžařského vybavení.

Radków – vodní nádrž

Kemp Camper Park

„Camper Park“ byl založen v roce 2016.  Kemp je oblíbený pro  rodiny s malými dětmi.

Radków – vodní nádrž
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *