• Menu
  • Menu

Polsko – japonská zahrada SIRUWIA

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Polsko – japonská zahrada SIRUWIA

Japonská zahrada SIRUWIA v Przesiece

Špatná navigace  cestou do známého střediska Karpaczv Polsku, mě přivedla do neskutečného místa v horách na polské straně Krkonoš – do japonské zahrady Siruwia v obci Przesiece.

japonská zahrada Siruwia

Je září a není víkend /mám štěstí!/ a tak vstupuji do kamenného království, protkaného potůčky, vodopády, modrými hortenziemi, pomalu barvícími stromy. Nádherně koncipovaná zahrada, plná klidu a pohody. Zahrada musí být nádherná v jarním období, kdy kvetou rododendrony a azalky, ale kouzlo má v každé roční době, i teď na podzim.

japonská zahrada Siruwia

Siruwia

Na pozemek zahrady bylo navezeno  ze svahů Krkonoš 50 tisíc tun kamene. Zahradu  budoval majitel zahrady Jakub Kurowscy s manželkou Sylwií  20 let. Zahrada byla založená podle japonského umění a filozofie feng shui. 1.5 ha velká japonská zahrada SIRUWIA se nachází v obci Przesieka ve výšce 600 n.m. na úpatí polské strany Krkonoš. V zahradě najdete krásy přírody Krkonoš, s charakteristickými japonskými prvky potoků a vodopádů.

japonská zahrada Siruwia

Můžete navštívit výstavu „Samuraj“ – rytíř starého Japonska“, která vás zavede do doby, kdy byl v Japonsku přísně dodržován kodex bushido, a slovo samuraj vzbuzovalo respekt. Představena je bohatá sbírka exponátů, související zejména se zbraněmi a brněním samurajů.

Otevřeno

Zahrada s výstavou je otevřena denně od začátku května do listopadu, od 9-18 hodin. Parkoviště, toalety, naučná stezka jsou zdarma. Na zahradě nabízejí teplé a studené nápoje i upomínkové předměty, vyrobené místními umělci. Pro děti bylo  otevřeno před vstupem do zahrady  hrací  místo –  Modern Playground.

japonská zahrada Siruwia

adresa: Siruwia Ogród Japoński, Brzozowe Wzgórze, Przesieka, Polsko

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *