• Menu
  • Menu

Pacov – Praha Vídeň na kole 4

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Pacov – Praha Vídeň na kole 4

Na kole do Pacova

Ze  Šelmberka je sjezd do Mladé Vožice za odměnu. Rychle nacházím modrou značku a pokračuju na vesničky Pavlov a Janov. Jednou si nejsem moc jistá cestou, tak se radši ptám kudy kam – první pán sice neví, ale říká mi, že jde pěknej slejvák, teď je to prej na Šumavě a do 1,5 hod tady. Druhej  pán už naštěstí ví, ačkoliv když se mě ptá za kým přesně jedu a já odpovím, že za nikým, že to mám po cestě do Vídně, vypadá že si myslí, že sem se zbláznila. Každopádně jeho rada, ať se vykašlu na turistickou a jedu po silnici 20 km do Pacova, protože je to první městečko, kde se dá najíst a přespat, mě ve výsledku docela zachraňuje. Sice taky říká, že je to stále jenom do kopce a ze začátku můžu jeho slova jenom potvrdit – když po celým dnu na kole dupu kopec rychlostí 8 km/hod, začíná kapat a já si představím, že mě takhle čeká dalších 20 km, mám chuť hodit kolo do příkopu…(samozřejmě, že to bych nikdy svýmu kolu neudělala,…tak mám chuť aspoň brečet 🙂 ). Na druhou stranu si říkám, že sem na Vysočině a ne v Pyrenejích – 20 km do kopce má tak Tourmalet, ne Pacov – a díky bohu je to pravda, krajinka je tu sice zvlněná – chvilku nahoru, chvilku dolu, ale naštěstí ne 20 km do kopce. Do Pacova přijíždím asi za 1,5 hodinky a hned se ptám, kde se tu dá dobře najíst, paní mi doporučuje hotel Peppino, který se nachází kousek za náměstím. Cestou přes náměstí na chvilku přibržďuju, abych se mohla pokochat místním kostelem sv. Archanděla Michaela. Bohužel nefotím, chci se jen schovat před dotěrným deště a něco sníst.

Dále ve městě najdete zámek, ten sem bohužel neviděla, pouze zámecký park, protože ještě cestou na večeři sem se v něm chystala spát. Zajímavostí je, že Pacovem prochází 15. poledník.

Ubytování v hotelu Peppino

Už cestou mi začíná docela poprchat a do hotelu přijíždim jen tak tak než se spouští slejvák. Mám problém, co s kolem (kdo by se tahal se zámkem), naštěstí tady jsou moc hodní a ubytovávají mi kolo na terásce. Mám hlad jak vlk – dávám si grilovanou krkovičku s grilovanou zeleninou a bramborama, k tomu nejdřív pifko, pak přecházím na červený- všechno luxusn í- tomu říkám zasloužená odměna po celým dni na kole. Po véče du na cígo – leje jak z konve, tak volám „příteli na telefonu“, o předpověď a dozvídám se, že má pršet celou noc 🙁 . Tak se rovnou ptám i na ubytování. Paní mi říká, že už mají jenom dražší pokoje, což znamená necelá 1000 se snídaní a 830 bez snídaně, což je varianta šitá mě na míru, protože já ráno nejím :-). Dostávám luxusní pokoj s krásnou velkou koupelnou. Dokonce zjišťuju, že mám na pokoji i telku, joo není nad to mít naplánovaný outdoortrip :-). Super, snažím se chytit nějaký zprávy, hlavně o počasí, ale sem mrtvá, tak po spršce mažu do hajan.

Ráno žádná změna…furt leje jak z konve, možná ještě víc 🙁 dávám si svůj ranní čajíček. Pán, co je dneska v restauraci, je hrozně zlatý a ještě mi kouká na meteoradar – prý má celý den pršet, taky mi zjišťuje v kolik jezdí vlaky do Horní Cerekve, odtud to je do Telče kousek. Stále doufám, že bych to mohla dojet i na kole. Tak v klidu beze spěchu si dopíjím čajíček, musím ocenit, že dostávám celou konvici horké vody, sice nesnídám, ale čaje ráno vypiju hodně. Pak balim a chca nechca musim opustit pohodlí hotýlku a vydat se na vlak. Každopádně pokud budete zůstávat nebo projíždět Pacovem, hotel Peppino vám můžu vřele doporučit, ať už jenom na véču nebo i na přenocování. Já se tady měla super.

cesta na kole následující

cesta na kole předcházející

Ifca

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *