• Radotínské přemostění

  od • 23.11.2017 • Praha - hlavní město • Štítky: , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Berounka v listopadu

  Začalo to už ráno. Mamí je překrásný východ slunce. Nebe nad Radotínským přemostěním, na které koukám z naší terasy, se opět zbarvilo do těch nejkrásnějších barev. Chci si udělat kávu, když volá druhá dcera, mamí rychle se oblékni a jdi k Berounce. Néé, bolí mě hlava! Mamí je to fakt super! Navlékám na sebe teplé oblečení a vyrážím.

   

  Radotínské přemostění

  Radotínské přemostění a lávka

  Radotínské přemostění je fotogenické. Dnešní mráz a mlha mu však dodávají ještě větší krásu a mystiku. Pěkně to zebe. Jdu po lávce pro pěší a cyklisty. Nikde ani živáčka. Obklopuje mě mlha a ticho. Nade mnou hučí auta a obrovské sloupy pilíře přemostění mi připomínají hrocha, hrocha s tlustýma nohama. Kolem jen rozmazaný pohled na Berounku a holubi.

  Radotínské přemostění – lávka

   

  Přejdu na druhou stranu a ploužím se podél řeky. Rychle to nejde, kolem je tolik krásy. Ledové střípky na listech a rostlinách. Fotoaparát odmítá poslušnost, asi mu je stejná zima jako mně. Mráz zalézá za nehty i za čočkou objektivu. V dálce vidím postavu rybáře. Pozoruji ho jak nahazuje udici. Trochu neví, jak se usadit.  Berou? Něznaju ja.

  Radotínské přemostění – lávka

  Ve chvíli, kdy je to nejkrásnější světlo, foťák přestane fotit. Asi je mu opravdu zima, nejvyšší čas vrátit se domů.

   

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *