• Menu
  • Menu

Herzogsdorf, přírodní koupaliště – výlet s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Herzogsdorf, přírodní koupaliště – výlet s dětmi

Herzogsdorf – toto přírodní koupaliště patří k nejstarším v Rakousku . V roce 1990 si obec přestavěla svépomocí nefunkční požární nádrž na přírodní jezírko.

Rakousko,Herzogsdorf

Hloubka jezírka je od 0,80m –  2, m . Součástí tohoto malého areálu je i brouzdaliště (asi 20m2), koupací zóna jezera je 900 m2.

Jezírko leží v  Rakousku , v části obce Neusserling s názvem Herzodorf.

 Přírodní koupací jezírka jsou symbolem převratu v pojetí venkovního bazénu. Průzračné vodní plochy, jejichž podstata je založena na zázraku přírody se už ve velké míře objevují i u nás. Člověk se stává hostem vodní říše plné života a kromě požitku z koupání pod širým nebem se mu naskytuje příležitost být svědkem její celoročně přirozené krásy a neustálých proměn. Na jaře pozoruje vznik nového života, v létě obdivuje úžasné barvy a formy květů vodních rostlin.V regeneračních zónách jezírka žije mnoho živočichů , k vodě se stahují vážky, motýli a ptactvo .Na podzim můžeme pozorovat kontrast ranních mlh se zlátnoucím rákosím a v zimě si třeba na jezírku i zabruslit. Převzato z www.fotogaleriezahrad.cz

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.