• Menu
  • Menu

Sarleinsbach, přírodní koupaliště – dovolená s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Sarleinsbach, přírodní koupaliště – dovolená s dětmi

Koupaliště  najdete v rekreačním a oddychovém  parku v Sarleinsbachu, kde mimo koupání v přírodním koupališti najdete i další aktivity pro trávení volného času.Jsou zde kurt pro plážový volejbal , skatepark, tenisové kurty . V budově  najdete občerstvení,  šatny i WC.

Rakousko Sarleinsbach

Koupaliště  je poměrně velké s  přilehlými zelenými plochami  a má přes 1000 m2 určených na koupání.

Obec Sarleinsbach patří do regionu Muhlviertel v Horním Rakousku  ve výšce 561 m . Koupaliště v zimě slouží pro bruslení.

Rakousko Sarleinsbach

V obci Sarleinsbach , kde se nachází koupaliště je možné navštívit památkově chráněný objekt asi ze 16.století  Brezerhaus . Objekt patří k jedněm z nejstarších selských usedlostí , kterou je možné si prohlédnout

Přírodní koupací jezírka jsou symbolem převratu v pojetí venkovního bazénu. Průzračné vodní plochy, jejichž podstata je založena na zázraku přírody se už ve velké míře objevují i u nás. Člověk se stává hostem vodní říše plné života a kromě požitku z koupání pod širým nebem se mu naskytuje příležitost být svědkem její celoročně přirozené krásy a neustálých proměn. Na jaře pozoruje vznik nového života, v létě obdivuje úžasné barvy a formy květů vodních rostlin.V regeneračních zónách jezírka žije mnoho živočichů , k vodě se stahují vážky, motýli a ptactvo .Na podzim můžeme pozorovat kontrast ranních mlh se zlátnoucím rákosím a v zimě si třeba na jezírku i zabruslit. Převzato z www.fotogaleriezahrad.cz

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.