• Menu
  • Menu

Rakousko – prodloužený víkend v Alpách 5

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Rakousko – prodloužený víkend v Alpách 5

Cestou na české hranice, jsme se na doporučení, zastavily v rybí restauraci Trautenfels Fischrestaurant Schloßteichstüberl Už samotný příjezd při západu slunce s pohledem  na krásný zámek Trautenfels, na rybník i okolní hory byl úžasný.

Rybí restaurace pod zámkem Trautenfels

Cestou na české hranice, jsme se na doporučení, zastavily v rybí restauraci rodiny Rieger – Trautenfels Fischrestaurant Schloßteichstüberl Už samotný příjezd při západu slunce s pohledem  na krásný zámek Trautenfels, na rybník i okolní hory byl úžasný. Sedly jsme si na zahrádku, kde bylo téměř plno. Rybí speciality za rozumné ceny, které jsme zde ochutnaly, byly skvělé! Doporučujeme.

zámek Trautenfels

Restaurace, která existuje od roku 1992, je velmi idylicky situována na úpatí Grimmingu, přímo pod zámkem Trautenfels. Zahrada nabízí nádherný výhled na rybník, kde se chovají pstruzi, char a kapři. Připravují  zde čerstvě ulovené ryby  připravované na různé  způsoby, ať už jsou to smažené, pečené, pošírované nebo uzené. V zimě  je restaurace  útulná díky  velkým  kachlovým kamnům. Mimo to můžete vyzkoušet své štěstí při lovu ryb  v rybníku sami.

Trautenfels Fischrestaurant Schloßteichstüberl

Otevírací doba:  otevřeno po celý rok

Otevřeno: středa až neděle od 11:30 do 20:30,

V pondělí a úterý zavřeno

Adresa: K.u. V. RIEGER GesmbH
Fischrestaurant Schloßteichstüberl
Trautenfels 27
8951 Stainach-Pürgg
Tel.: 03682-24767

Trautenfels Fischrestaurant Schloßteichstüberl

Zámek Trautenfels

Impozantní zámek Trautenfels je  dominantou údolí Ennstal v Štýrsku. Zámek stojí na skalnatém výběžku na úpatí hory Grimming. Přírodovědné muzeum na zámku Trautenfels prezentuje v 13 kaleidoskopicky uspořádaných prostorách kulturní a přírodní historii štýrského údolí Ennstal a regionu Ausseerland.

zámek Trautenfels

Z rozhledny si můžete vychutnat komplexní výhled na centrální údolí Enns a okolní hory. Díky působivé poloze budovy, rozsáhlé sbírce a atraktivním zvláštním výstavám je muzeum krajiny na zámku Trautenfels oblíbenou destinací ve Štýrsku.

Muzeum bylo založeno v padesátých letech 20. století. Zámek byl v rove 1992 rekonstruován. Mimo velkolepé mramorové haly a atmosférické klenuté místnosti s freskami ze 16. století, která byla objevena teprve před několika lety, na vás čeká dvanáct místností s ústředními tématy z přírodní a kulturní historie regionu.

zámek Trautenfels
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *