• Menu
  • Menu

Tragwein Rakousko – koupací jezero

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Tragwein Rakousko – koupací jezero

Přírodní koupaliště Tragwein najdete v Rakousku. Vztyčným bodem  a vstupní branou celého komplexu je stavba připomínající hrad  . V budově je sociální zařízení , bufet, šatny a technické zázemí. Strážní věž nad budovou doplňuje velká skluzavka , kterou sjedete přímo na pískoviště. Přírodně pojaté a pro návštěvníky celoročně využitelná vodní plocha láká k příjemnému vykoupání a vzimě si zde můžete i zabruslit. Letní sezóna je od května do konce srpna. Okolo vodní plochy je lanovka, skákací můstky hřiště pro volejbal, indiánské teepe.

Tragwein Rakousko

Areál byl otevřen v roce 2000 . Obec Tragwein má necelých 4 000 obyvatel  a díky výstavbě přírodního koupacího jezera sem našlo cestu mnoho turistů a návštěvníků nejenom z Rakouska . Přírodní koupání je i cílem voděchtivých turistů a uspokojí i ty náročné. Areál najdete v Horním Rakousku uprostřed krásné přírody.

Přírodní koupací jezírka jsou symbolem převratu v pojetí venkovního bazénu. Průzračné vodní plochy, jejichž podstata je založena na zázraku přírody se už ve velké míře objevují i u nás. Člověk se stává hostem vodní říše plné života a kromě požitku z koupání pod širým nebem se mu naskytuje příležitost být svědkem její celoročně přirozené krásy a neustálých proměn. Na jaře pozoruje vznik nového života, v létě obdivuje úžasné barvy a formy květů vodních rostlin.V regeneračních zónách jezírka žije mnoho živočichů , k vodě se stahují vážky, motýli a ptactvo .Na podzim můžeme pozorovat kontrast ranních mlh se zlátnoucím rákosím a v zimě si třeba na jezírku i zabruslit. Převzato z www.fotogaleriezahrad.cz

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.