• Menu
  • Menu

Rakousko v létě – Grimming Therme,  Bad Mitterndorf

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Rakousko v létě – Grimming Therme,  Bad Mitterndorf

Den v lázních

Ranní probuzení v kempíku, s pohledem na jezero, je opravdu úchvatné. Po nočním dešti dokresluje panoramata jezera a horských velikánů  valící se mlha a mraky.

jezero Grundlsee

Dáváme si společnou snídani. Výlet do hor odkládáme, na dnes hlásí opět lijáky  /i když to teď vůbec nevypadá/. Před deštěm se s dětmi nemáme moc kam schovat a tak volba padá na celodenní návštěvu termálních lázní v Grimming Therme. Autem je to od jezera Grundlsee asi 20 km. Je nás moc, do jednoho auta se nevejdeme a  s druhým spacím z kempu vyjet nemůžeme kvůli místu. S Ajkou popojedeme tedy  autobusem a přiblížíme se k lázním, kam pro nás  Ifča zajede. Autobusová zastávka je kousek od kempu.

u snídane

Lázně Grimming Therme  známe,  byly jsme zde naposledy během kovidu.

Grimming Therme, Bad Mitterndorf

Griming Therme

Lázně se třemi vnitřními a čtyřmi venkovními bazény, relaxačními zónami na 5 podlažích, oddělenou dětskou částí s obřím tobogánem, dětským bazénem, ​​saunovou vesničkou se sauna barem, s působivým výhledem na masiv Grimming. uprostřed přírody,  uprostřed Alp. Termální relaxační zóna. V krytém bazénu je možné si užít podlahové bubliny, masážní trysky a bublinková lehátka. Relaxační prostory s celkovým počtem 400 lehátek jsou rozmístěny v 5 podlažích a nabízejí skvělý výhled do všech stran. Rodinná zóna (oddělená od relaxační zóny), je zábavním a hracím areálem pro děti a dospívající s obří skluzavkou a herním centrem. Pokud budete mít štěstí, zastaví se u vás Grimmaldi, bobr GrimmingTherme…nechte se překvapit!

Grimming Therme, Bad Mitterndorf

Zakupujeme vstupenky. Kočár pro malého Fildu by nám povolili, ale na jeho ohromná kolečka se nevejdou návleky, tak ho necháváme po domluvě v šatně. Déšť zatím nikde a tak využíváme volná lehátka na louce pod vzrostlými stromy. Je takové to štípavé vedro před bouřkou, která za pár hodin opravdu dorazí. Když začne blejskat, musí všichni návštěvníci dovnitř. I tady je to moc fajn, užíváme bazén, tobogán i sauny /sem se vstup platí zvlášť/.

Grimming Therme, Bad Mitterndorf

Hladoví nakonec mimo drinku, ochutnáváme pizzu a hranolky v restauraci. Déšť pak neustává až do večera, Ifča odveze děti a Barču a pak se pro nás autem vrací. Večer sedíme a povídáme ve velkém stanu.

Otevírací doba

Termální koupaliště jsou otevřena denně od 8 do 21 hodin. Sauna je otevřena od 9:00 do 21:00 (koupání a sauna zavírají ve 20:45).

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *