• Menu
  • Menu

Lysá hora – Rokytnice nad Jizerou, lyžování s dětmi

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Liberecký kraj » Lysá hora – Rokytnice nad Jizerou, lyžování s dětmi

 Lysá Hora –  plivnout rovnou do komína

Na 2. svátek vánoční se nechám přemluvit svými dcerami na lyžování do Rokytnice a se slibem slunečného počasí doplněného úžasným prašanem se nesmírně těším. Večer nachystáme lyžařskou výzbroj a ráno vyrážíme. V Praze je pošmourno a nevlídno, Ajka nás utěšuje, že jedeme do výše až 1300 m. Cestou přes Liberec je čím dál větší mlha a nic nenasvědčuje tomu, že by dnes měl nějaý paprsek zazářit. Jsme v Rokytnici a za chvíli ukládáme auto na jednom z parkovišť. Není ani ošklivo, je přímo hnusně…A přesto sem najíždějí další a další lyžaři. Areál se nám líbí, ale vlhko a přibývající déšť zalézá pěkně za nehty.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Vyjedeme až na Lysou horu , není vidět na  krok a tak zářivá vesta Andrey  je naší navigací. Lyžování je docela prima a tak střídáme jízdy s přestávkou na voňavý grog, čaj a čokoládu. Déšť neustává a my přesto vytrváme. Zmoženi  a mokří navečer sedáme do auta a vracíme se do Prahy.

Dodatek  mé kamarádky, která Rokytnici mnohokrát navštívila : pokud jedete lanovkou vzhůru a míjíte domek s komíny , ve chvíli,  kdy je  přímo pod vámi , je povinností plivnout a trefit se do komína. Mrzí nás, že jsme více nemohly shlédnout okolí Lysé hory i Rokytnici . Nevadí, když nestihneme lyžování  v zimě , tak i v létě  zde musí být krásně.Lyžařský areál v Rokytnici nad Jizerou je umístěn na jižní svahy Lysé hory  s výškovým rozpětím 657 – 1315 m.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

SKIAREÁL ROKYTNICE NAD JIZEROU

Spartak Rokytnice, a.s. se zabývá nabídkou služeb pro vyznavače aktivního odpočinku a to jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi či organizované zájezdy. Společnost provozuje dvě čtyřsedačkové lanové dráhy a 10 lyžařských vleků.

Společnost provozuje dvě čtyřsedačkové lanové dráhy a 10 lyžařských vleků. Obě lanové dráhy naleznete v areálu Horní Domky. Lanová dráha Lysá hora vede do nadmořské výšky 1 315 m n.m. a lanová dráha Horní Domky je v provozu i v letním období.

Pro snowboardisty zde je snowpark, oblíbený především milovníky Freestyle.

Najdete zde dvě čtyřsedačkové lanové dráhy  v areálu Horní Domky a 10 lyžařských vleků.

Lanovka vedoucí na Lysou horu vede do výše 1315 m. Středisko je velmi moderní a rozmanité .

V areálu najdete také půjčovny lyžařského vybavení, skiservisy, rychlá občerstvení a restaurace, lyžařské školy a školičky. Má zde sídlo horská služba.

Je zde možno uměle zasněžovat.

Jsou zde 4 centrální parkoviště , placené je parkoviště P1 , které je nejblíže k lanové dráze. Za celý den zde zaplatíte parkovné 125 Kč.

Do areálu jezdí a zdarma přepravuje lyžaře skibus.

Skiregion: Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice, Příchovice

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *