• Menu
  • Menu

Rozhledna Kozákov v Českém ráji

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Liberecký kraj » Rozhledna Kozákov v Českém ráji

Nemohli jsme si vybrat lepší čas na výlet na rozhlednu Kozákov. Slunečná neděle v říjnu a k tomu barevná paleta všude kolem.

Rozhledna  se nachází na vrcholu  hory Kozákov v Českém ráji. Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Od roku 1928 se na vrcholu nachází Riegrova turistická chata. (pojmenovaná po semilském rodákovi Františku Ladislavu Riegrovi).

Kozákov rozhledna

Vrchol je významnou křižovatkou turistických cest. Vede sem 10 pěších tras včetně Zlaté stezky a dvě cyklotrasy. Ve svahu jižně pod vrcholem leží ves Kozákov, část obce Radostná pod Kozákovem. V její blízkosti byl v roce 1920 otevřen melafyrový Votrubcův lom (v provozu do r. 1968), který proslul jako naleziště drahých kamenů.

Kozákov rozhledna

V roce 1994 byla u chaty postavena víceúčelová věž šestiboké konstrukce se dvěma ochozy. Horní je umístěn ve výšce 48 m slouží potřebám armády a policie, nižší ve výšce 24 metrů je přístupný po 124 schodech a slouží jako rozhledna. Při dobré viditelnosti jsou odtud nádherné výhledy  na Krkonoše, Jizerské hory, Ještědský hřbet, Orlické hory až k Českomoravské vrchovině, České středohoří, Lužické hory. Pohled na Český ráj, na Trosky.

Kozákov rozhledna

Zaparkovat se dá pod rozhlednou.

Vstupné: 40 Kč , děti a důchodci  20 Kč

Rozhledna je otevřená  mimo zimní měsíce (prosinec, ledem. únor, březen). Říjen a listopad je otevřeno o sobotách a nedělích (1.10. – 30.11. sobota, neděle – 10 – 16 hod).

Kozákov rozhledna

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *