• Menu
  • Menu

Rozhledna na Andrlově Chlumu – elegantní krasavice

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Pardubický kraj » Rozhledna na Andrlově Chlumu – elegantní krasavice

Jenom pár kilometrů od Ústí nad Orlicí se tyčí a nad Orlicko-ústeckým krajem se pyšní  rozhledna na Andrlově Chlumu. Tahle stříbná kráska je již třetí rozhlednou vystavenou na tomto místě. Její dvě předchůdkyně , ale byly dřevěné. První stavitel Henrych se nechal inspirovat rozhlednou z moravského Bouzova. Rozhledna byla vysoká 30 m a měla zastřešenou vyhlídku. V roce 1918 z neznámých důvodů však vyhořela. Další věž byla postavena až v roce 1941. Válečné události nedovolily postavit než věž provizorní, která zde sloužila až do 60. let minulého století.

Rozhledna na Andrlově Chlumu

19. května r. 1996 byla postavana kovová víceúčelová ocelová věž, vysoká 50 m. Postavena byla „Sdružením Andrlův Chlum“ . Ve výšce 34,6m je vyhlídková plošina.

Z vyhlídkové plošiny kruhového tvaru se můžete kochat výhledy do celého Orlicko-ústeckého kraje  , vidět je možno až do Jeseníků , Železných hor a Krkonoš.

Rozhledna na Andrlově Chlumu

Andrlův Chlum se nachází v n.m.v. 559 m , vyjít je nutno 183 schodů.

Otevřeno je celoročně, v období Listopad až únor o víkendech dle počasí, Březen – říjen denně mimo pondělí 10-17 hodin.

Vstupné dospělí 15 Kč

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *