• Menu
  • Menu

S městem v zádech – Tomáš Spevák v Nové galerii

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » S městem v zádech – Tomáš Spevák v Nové galerii

Po dlouhé době jsem zase navštívila několik výstav, a tak bych Vás na ně ráda „upozornila“. Do 27. září máte možnost podívat se na výstavu Tomáše Speváka v Nové galerii na Praze 2. Další z výstav, která se mi v této malé galerii opravdu líbila.

S městem v zádech – Tomáš Spevák

S městem v zádech

Výstava pod názvem „S městem v zádech“ je cyklem několika maleb, malých i velkoformátových, ve kterých se autor zabývá různými kontrasty a protiklady, ale i vzájemně doplňujícími se vztahy. Město a venkov/příroda, chaos a klid, současnost a minulost, … Na plátna přenesené vzpomínky a s nimi nově vznikající myšlenky. Krásné barevné palety a zajímavé zpracování, které se mi spojuje se současnou digitální tvorbou.

S městem v zádech – Tomáš Spevák

Malby obsahují ostré řezy a různé geometrické tvary a prolínají nebo překrývají tak scenérii a zobrazené postavy. Černobílé postavy dětí hrajících slepou bábu někde mezi stromy, prolnuté skrze ostré pruhy s nočními, ponurými ulicemi města. Klidná scenérie americké verandy. Noc, ulice, pouliční lampy a odrazy světel na mokré silnici.

S městem v zádech – Tomáš Spevák

Pokud tedy budete mít chvilku čas, určitě se tam zastavte.

Sára Schlitzová
Sára Schlitzová

Jsem studentkou gymnázia. Od chvíle co jsem poprvé jela sama za babičkou, jsem cestovatelka. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *