• Menu
  • Menu

S městem v zádech – Tomáš Spevák v Nové galerii

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » S městem v zádech – Tomáš Spevák v Nové galerii

Po dlouhé době jsem zase navštívila několik výstav, a tak bych Vás na ně ráda „upozornila“. Do 27. září máte možnost podívat se na výstavu Tomáše Speváka v Nové galerii na Praze 2. Další z výstav, která se mi v této malé galerii opravdu líbila.

S městem v zádech – Tomáš Spevák

S městem v zádech

Výstava pod názvem „S městem v zádech“ je cyklem několika maleb, malých i velkoformátových, ve kterých se autor zabývá různými kontrasty a protiklady, ale i vzájemně doplňujícími se vztahy. Město a venkov/příroda, chaos a klid, současnost a minulost, … Na plátna přenesené vzpomínky a s nimi nově vznikající myšlenky. Krásné barevné palety a zajímavé zpracování, které se mi spojuje se současnou digitální tvorbou.

S městem v zádech – Tomáš Spevák

Malby obsahují ostré řezy a různé geometrické tvary a prolínají nebo překrývají tak scenérii a zobrazené postavy. Černobílé postavy dětí hrajících slepou bábu někde mezi stromy, prolnuté skrze ostré pruhy s nočními, ponurými ulicemi města. Klidná scenérie americké verandy. Noc, ulice, pouliční lampy a odrazy světel na mokré silnici.

S městem v zádech – Tomáš Spevák

Pokud tedy budete mít chvilku čas, určitě se tam zastavte.

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *