• Menu
  • Menu

Tomáš Ruller – Perform-Made – Udržitelné záblesky

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Tomáš Ruller – Perform-Made – Udržitelné záblesky

Pokud zamíříte na tuhle výstavu, doporučuji udělat si na ni více času. Mně osobně se moc líbila, takže rozhodně doporučuji. Výstava je velmi nabitá, je vlastně takovým „výcucem“ z celé dosavadní tvorby Tomáše Rullera. Fotografické záznamy a videozáznamy s popisky z performací, všemožné objekty, dopisy, nebo třeba soudní oznámení, to vše rozmístěno do několika desítek místností galerie městské knihovny ve 2.patře.

Ruller

Ať už jde o dobu, kdy byla Rullerova tvorba zakazována, nebo o současnost, chtě nechtě se velice často dotýká politiky. Rád si hraje s diváky, kteří se často stávají součástí jeho performance. Setkáte se jak se silnými, tak s velmi úsměvnými tématy. Jeho tvorba čerpá z mnoha vědních oborů. Na výstavě se kromě samotných záznamů z různých akcí objeví jako součást performance např. destilace vína, či tradiční čínské divadlo . Tomáš Ruller spolupracoval s mnoha významnými umělci z celého světa, což se na jeho tvorbě také projevuje.

Ruller

Výstava potrvá až do 14.10.2018. Po celou dobu výstavy můžete do speciálních desek sbírat doplňující komentáře a úvahy, které najdete v odložených krabicích na zemi. Některá vystavovaná díla nejsou vhodná pro děti.

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *