• Menu
  • Menu

Tomáš Ruller – Perform-Made – Udržitelné záblesky

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Tomáš Ruller – Perform-Made – Udržitelné záblesky

Pokud zamíříte na tuhle výstavu, doporučuji udělat si na ni více času. Mně osobně se moc líbila, takže rozhodně doporučuji. Výstava je velmi nabitá, je vlastně takovým „výcucem“ z celé dosavadní tvorby Tomáše Rullera. Fotografické záznamy a videozáznamy s popisky z performací, všemožné objekty, dopisy, nebo třeba soudní oznámení, to vše rozmístěno do několika desítek místností galerie městské knihovny ve 2.patře.

Ruller

Ať už jde o dobu, kdy byla Rullerova tvorba zakazována, nebo o současnost, chtě nechtě se velice často dotýká politiky. Rád si hraje s diváky, kteří se často stávají součástí jeho performance. Setkáte se jak se silnými, tak s velmi úsměvnými tématy. Jeho tvorba čerpá z mnoha vědních oborů. Na výstavě se kromě samotných záznamů z různých akcí objeví jako součást performance např. destilace vína, či tradiční čínské divadlo . Tomáš Ruller spolupracoval s mnoha významnými umělci z celého světa, což se na jeho tvorbě také projevuje.

Ruller

Výstava potrvá až do 14.10.2018. Po celou dobu výstavy můžete do speciálních desek sbírat doplňující komentáře a úvahy, které najdete v odložených krabicích na zemi. Některá vystavovaná díla nejsou vhodná pro děti.

Sára Schlitzová
Sára Schlitzová

Jsem studentkou gymnázia. Od chvíle co jsem poprvé jela sama za babičkou, jsem cestovatelka. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *