• Menu
  • Menu

Skiareál Klínovec

Se ségrou v ledovém království na Klínovci

Ráno v 6. 30 to bylo dost brutál , ale těšení na lyžovačku bylo větší než lenost a tak vyrážíme! Směr Klínovec, skiareál  navštívíme poprvé. Mělo nás jet více, ale nakonec jedu se ségrou jen já.  Plán jet na Klínovec byl už před 14 dny, ale Ajku skolila chřipka. Tak doufám, že o to více  si to dnes užijeme. Myslím , že za 2 hodiny z Prahy jsme na místě. Je tu mlha a mlha, sněží. Venku mrzne a ani se nám nechce vylézat s teploučkého auta. Parkujeme přímo u areálu. Máme sebou parádní vybavení lyže i snowboard, to vše x 2. K tomu všemu Ajka opět vzala na testy své opěvované krásné oblečení, teploučké , hezoučké, prostě perfektní outdoor až z dalekého Švédska SKHOOP.

Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec

Vyzkoušíme, několik tratí i super lanovku. Jsme už tak rozblázněné, že konečně v terénu také vyzkoušíme můj dáreček, prima foťáček od pana Canona. Jezdí se parádně a tak až dost mrazivé počasí nás zažene aspoň na malou přestávku do jednoho (z mnoha) bufítků na horkou polévku, smažák a čaj…

Po krátké přestávce nasazujeme snowboardy a hurá na sjezdovku. Musím říci, že jsem dlouho nejezdila a navíc se mi zdá , že dostávám nějaké bláznivé rotace. Ajka, tak jak to umí, mě přesvědčuje, že je snowboard perfektní a je to mou nezkušeností. Hm, tak mám spásný nápad ! Výměna! Ó, to je jiné poježděníčko a světe div se , teď rotuje Ajka! Asi nezkušenost! Ha,ha…No nic, až do večera lyžujeme, střídáme totální mlhu ve spodní částí s milým sluníčkem v části horní. Lyžovačka byla  opravdu parádní a Klínovec se nám líbil.

Skiareál Klínovec

V bufetě i ve frontě na lanovku lidé řešili volby prezidenta. Přeji si  , aby vyhrál Karel. Líbí se mi , je vtipný, chytrý a slušný. My máme volební místnost v hospodě (Pivní sanatorium) a tak určitě přijdou všichni volit! Ajka po cestě domů v hospůdce zastavuje a Karel má zase o jeden hlas více!

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, s přepravní kapacitou 9 450 osob/hodinu. Nachází se pouze 120 km severozápadně od Prahy a leží v těsné blízkosti hranice s Německem a střediskem Oberwiesenthal. Tradičně nabízí po celou sezonu výtečné sněhové podmínky na 12 km sjezdových tratí obtížností, o rozloze 35 ha, které jsou z 80% zajištěny technickým sněhem.

Skiareál Klínovec

Před nadcházející sezonou středisko prošlo výraznou modernizací a na lyžaře a snowboardisty čeká celá řada novinek. Již v loňské sezóně byla uvedena do provozu moderní čtyř sedačková lanovka CineStar Express s oranžovou krycí bublinou. V letošním roce ji následuje lanovka SUZUKI, která nahradila kotvu na sjezdovce Přemostěná. Jedná se o čtyř-sedačkovou lanovku s pojízdným kobercem, která za hodinu přepraví až 2400 osob. Zároveň došlo k dalšímu posílení zasněžovacího systému.

Přeshraniční spolupráce 

I v letošním roce pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce s lyžařským areálem Oberwiesenthal. Tento Skiaregion Fichtelberg – Klínovec nabízí 27 km sjezdových tratí všech obtížností a to již od dvoudenních pernamentek.

Skiareál Klínovec

Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků. K dispozici je snowpark s mnoha skoky a překážkami a také30 kmupravovaných běžeckých tratí. Myslíme i na nejmenší, které zabavíme i pohlídáme v dětském skiparku s vlekem zdarma. Rodiny uvítají širokou škálu rodinných jízdenek. Dalšími službami jsou lyžařské školy, půjčovny vybavení, restaurace a občerstvení a barové deštníky. Samozřejmostí jsou parkoviště pro 900 vozů zdarma.

Otevírací doba : denní lyžování

kasy 1-4    8-16,   vleky   9-16, vleky (od 1.3)  8.30-16

večerní lyžování

kasa 1        16-21

Vlek D       16-21

Péřové sukně i na lyžování

(Zimní péřová sukně Mid Down  SKHOOP  růžová: www.northshop.cz

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář