• Menu
  • Menu

Galle

Hotel ART DECO 44 a PEDLAR´S IN CAFE  v Galle 

Umlácení a unavení přijíždíme do nádherného opevněného města Galle . Nedříve se ubytujeme a pak si prohlídneme město. Obíhám několik guest housů.  Všude je dost plno a pokoje jsou buď  v příkrých schodech a nebo, co je horší, nemáme moc soukromí. A tak jedeme dále. Zastavíme u nádherné  sněhobílé budovy. Ani se nejdu ptát,  to bude nejenom luxus, ale také určitě velmi luxusní cena. Honza mě posílá dovnitř, za zeptání nic nedáš. Obsluha hotelu v recepci v nádherně čistých oblecích mi, při pohledu na mé ušmudlané šaty a zaprášené žabky, připadne jako ve špatném filmu. Osměluji se při jejich úsměvech a oni, aniž bych je žádala, mě provázejí po hotelu. Nádhera! Už zbývá jenom optat se na cenu. Dostávám na výběr dvě ceny , za normální pokoj v přízemí a za apartmán. Cena je asi 130 a 180 USD. Je to dost. Honza rozhoduje , že zůstaneme. Jdu do recepce a říkám , že jestli mi malinko slevní tak zůstaneme. Neslevní, ale dostáváme apartmán s terasou za cenu normálního pokoje. Honza parkuje před hotelem a vylézá z auta. Personál nevěří svým očím, že Honza řídí, je zraněný a ještě má berle.

ART DECO 44 GAlle

Měsíční pokoj v hotelu ART DECO

Dostáváme apartmán s názvem “ Měsíc“ . A jako vždy na našich delších cestách si já luxusu náramně užívám, hned skočím do sprchy a do čisťounké peřinky,  slastně vypijeme krásně studený welcome drink .V koupelně vyperu nejnutnější špinavé prádlo a  rozvěsím na obrovské terase ( kde je však ukrutné vedro). Máme s sebou i několik čistých oblečků  a tak se dáváme do gala , když jsme v Galle. Objednáváme k večeři ryby a jdeme se podívat se stovkami dalších na nádherný západ slunce z hradeb města Galle.

ART DECO 44

Hotel Art deco 44 – hotel zasazený do oblasti historické pevnosti v Galle. Hotel nabízí luxusní pokoje a výbornou kuchyni. Hotel byl zrekonstruován podle původních navrhovatelů této nádherné stavby. Původně byl postaven v roce 1930 podle požadavků bohatého obchodníka s klenoty.

Pokoje byl navrženy  i pojmenovány  individuálně. Je zde 7 pokojů , názvy byly odvozeny od názvů bašt v Galle. Dva apartmány s balkonem do ulice Lighhthouse Street se jmenují Slunce a Měsíc. Jeden z pokojů se jmenuje Neptun a je z něho výhled na safírově modrý bazén v zahradě. V nejvyšším patře hotelu je pokoj s názvem „Star“. Standardní pokoje Aurora, Triton a Aeolus se nacházejí v sousedství bazénu.Co se týče kuchyně, pracuje zde šéfkuchař , který pracoval v nejlepších hotelech a letoviscích na Šrí Lance. Vaří se zde směs oblíbené srílanské kuchyně, rýži , kari , mořské plody Linguine, …vše zakoupené od zdejších prodejců s velkou vahou vybírané z ekologických produktů. V Galle najdete další velmi pěkná (a drahá ) ubytování, ale je tu i dost i těch levnějších.

PEDLAR´S IN CAFE

PEDLAR´S IN CAFE – asi 100m do hotelu Deco 44 je ještě jedna lahůdka a to kavárna PEDLAR´S IN CAFE , s nádhernou atmosférou  a náladou starých anglických  časů a  báječnou kávou. Jedna kávička při příjezdu a ještě jedna při našem odjezdu z GAlle.

PEDLAR´S IN CAFE GALLE

Západ slunce v Gale

Galle – západ slunce na hradbách  , káva v PEDLAR´S IN CAFE  , večeře s delikátně upravenými rybami i sklenkou červeného vína ,  ranní snídaně a má ranní procházka po hradbách při východu slunce památky, lidé …hotel Deco 44 – krásné město!

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *