• Menu
  • Menu

Srí Lanka – cestopis 3

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka – cestopis 3

Wilpattu – největší národní park na Sri Lance

V pět hodin ráno nám majitel hotelu buší na dveře. Vstávejte! Jsem jak přejetá parním válcem. Od půl noci do tří hodin ráno nad námi někdo bušil, vrtal a vehementně pracoval. Na ráno jsme si, po vydatné večeři, objednali jenom čaj, na stole se to prohýbá jídlem, musím říci , že se na jídlo nemohu ani podívat. Pijeme jenom čaj a k tomu jednu suchou placku.

Vyrážíme z Anuradhapurny směrem na Puttalam asi 25 km daleko. U odbočky do parku na hlavní silnici na nás čeká již předem domluvený průvodce s autem. Jedeme za ním až ke vstupu do Národního parku Wilpattu. Zaplatíme celkem vysoké vstupné a k tomu se připočte ještě cena za řidiče a auto.

NP Wilpattu
NP Wilpattu

Národní park Wilpattu

Wilpattu – rozlehlý park  v džungli, má rozlohu ( 1085 m2). Část parku je protknutá cestami a stezkami,husté porosty se střídají s pohledy na jezera plná lotosů, na malé tůňky, a mýtiny. Průvodce vždy v místech, kde se objeví nějaké zvíře, zastaví. Chvílemi je to i komické a to hlavně ve chvíli, kdy nám s důležitostí ukazuje například  zajíce nebo kohouta….ale samozřejmě spatříme i mnohem zajímavější druhy zvěře, od ptáků malých a úžasně zbarvených, po velké dravce, stáda vysoké zvěře, pávy, leguány, opice… Ti co mají větší štěstí než my, tak  mohou spatřit i slony a krokodýly  a mnoho dalších.

NP Wilpattu
NP Wilpattu

Leopard v NP Wilpattu

Pro nás asi největší odměnou byla možnost pozorovat několik metrů od auta, leoparda. Přejde před autem, ladně zalehne do trávy, vrtí a mrská ocasem a číhá. Bože to je nádhera! Dlouho jej pozorujeme. Zřejmě mu jsme lhostejní. Nastartujeme auto a leopard se majestátně zvedne a odkráčí do džungle.

Park je příjemným zpestřením našeho cestování. Překvapila mě jeho jemná upravenost a pocit, že jste součástí přírody a jejího zvířecího společenstva. V parku mohou turisté i za dost vysoké částky přenocovat. Po parku jsou v malém množství rozseté bungalovy (nerušící). Vše musí být však dopředu domluveno s vedením parku. Do parku je nutné mít průvodce a pokud nemáte vůz 4×4, tak si najmout řidiče s vozem. (na  hlavní silnici u odbočky do  Národního parku  Wilpattu  jich čeká několik)

NP Wilpattu
NP Wilpattu

Nás cena – vstupné , řidič a auto stálo 10000 rupií.

Otevřeno je každý den od 6.30 do 18 hodin.

U pokladny najdete malé muzeum s historií parku, jsou zde i toalety.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů