• Menu
  • Menu

Weligama a okolí

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Weligama a okolí

SURFAŘI na Srí Lance a kluci na prknech

Jedna z posledních zastávek naší měsíční cesty po Srí Lance je  jedna s dlouhých pláží v okolí Weligamy. Tady v zátoce ,  s haldami písku a mělkým mořem,  je ráj. Žádní turisté,  jenom kluci na prknech. Surfují. Honza po svém úrazu v Tangalle se plíží a sune pomocí berlí a usedá na jednu bárku  vysunutou a zařazenou v šiku  rybářských lodí . S velkým zájmem pozorujeme surfaře. Nevidíme ladnost ani barevnost surfařské výstroje. I pohyby a časté padání do vody jsou trochu zvláštní. Vím, že je tady jedna s posledních možností si zaplavat v moři a tak jdu dlouho mělkým a vlnícím se mořem. Jsem skoro u surfařů a nevěřím svým očím. Ti kluci surfují na tlustých obyčejných prknech (fošnách). To je neskutečné! Smějí se a zdraví mě, jsou báječní a člověk vidí, jak může vypadat štěstí.

Surfaři v okolí Weligamy

 

Ahangama a Midigama – další se surfařských rájů, kdy nejlepší místo pro surfování ( možná jedno z nejlepších na Šrí Lance) je směrem od hotelu Kabalana Beach v Ahangamě  a v Midigagamě od139. kilometru. Ahangama je široká protáhlá vesnice. Turistů tady není mnoho a tak je dost vln pro každého surfaře. Pro turisty tady mimo moře žádné služby nehledejte. Pod vodou můžete narazit na skály , korálové útesy a možná i na další skryté nástrahy. Naše přání vidět proslulé „ rybáře na kůlech „ se nám poštěstilo vidět vlastně jenom právě někde v místech mezi městy Weligama a Unawatuna.

Rybáří v okolí Weligamy

 

Weligama, vzdálená 144 km od Kolomba   znamená v doslovném překladu „ písečná vesnice „. hlavní činností v této oblasti je rybolov a cestovní ruch a patří mezi velmi oblíbenou turistickou destinaci.

 

Rybáři

Odtud není již daleko do starého  opevněného města Galle.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *