• Menu
  • Menu

Srí Lanka – cestopis 12

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Sri Lanka » Srí Lanka – cestopis 12

Koupání s krokodýly  a lenošiví buvoli

Pokračujeme krajinou dál směrem na Trincomalee, které je z Vavuniye vzdálené necelých 100 km. Zeleň kolem nás a krajina nás dostává. Nemůžeme si vynachválit  jízdu autem po téměř  luxusní cestě  (oproti zkušenosti a jízdě na sever). Stále potkáváme vojenské hlídky. V jednom z městeček jsme velmi překvapeni neochotou oslovených mužů, když se jich ptám na cestu. Myslím, že jsou to muslimové a asi jim nestojím za odpověď . I ten luxus jsme zakřikli, protože ke konci je cesta opravdu zase příšerná…

Šrí Lanka , Vavuniya-Trincomalee

Krajina dál opět přináší příjemné rozptýlení v podobě nečekaných a na mapě nezaznamenaných jezer,  skalních  výplní zelené džungle a koupajících se buvolů. U jedné ze zastávek na konci jezera se občerstvujeme lahodným kokosem. Sjíždíme po odlehlé cestě skoro až do jezera. Místní nás ubezpečili, že se tam chodí koupat  a ujišťují nás , že krokodýli bývají  za násypem na druhé opačné straně jezera. Jo, tak můžeme tomu věřit, ale také to může být úplně jinak a i když koupel v šíleném vedru by byla báječná, sežrání krokodýlem nás neláká.

Odbočujeme na Uppuveli a jsme v Trincomalee.

tam , kde jsou krokodýli na druhé straně, jezero nedaleko Trincomalee
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.