• Menu
  • Menu

Staré Město pod Landštejnem – přírodní koupaliště

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Staré Město pod Landštejnem – přírodní koupaliště

Koupání v přírodě

Severovýchodně od města  Staré Město pod Landštejnem , v  nádherné přírodě za městem, se nachází přírodní koupaliště. Neleznete zde beach volejbalové hřiště, pískovou pláž a občerstvení. Prostředí je velmi příjemné, voda při naší návštěvě čistá. Parkuje se vpravo při sjezdu z hlavní silnice směr Landštejn. 300metrů od koupaliště je Cyklocamp nad Landštejnem.

koupaliště Staré Město pod Landštejnem
koupaliště Staré Město pod Landštejnem

Staré Město pod Landštejnem. Městečko se nachází na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska, v oblasti Novobystřické vrchoviny Jižních Čech – nazývanou Česká Kanada . Obec byla  založena po r. 1170, prvně doložena r. 1495 již jako městečko. V okolí se nachází značná síť turistického značení, cyklostezek. Několik km od městečka je turisty vyhledávaný hrad Landštejn.

Zajímavosti : Pozdně gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie z let 1495-1514, opodál osamocená zvonice z 12.-13. stol., pův. součást opevnění, upravena v 17. stol , kamenný most z doby kolem r. 1800. Přes silnici proti koupališti – je židovský hřbitov ze 17. století. Chov bizonů je možné vidět jižně u osady Veclov.

.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *