• Menu
  • Menu

TATA 30JS V DOXu

S Jéňou jsme po celkem dlouhé odmlce zašli na výstavu. Tentokrát jsme vyrazili do DOXu. Viděla jsem u pár lidí na Instagramu, co je tam za výstavu, ale nic jsem si nezjišťovala. Jeli jsme naslepo.

DOX

Díky tomu, že oba studujeme umělecké obory (haha) jsme za vstupenku na všechny výstavy zaplatili pouze 40,- Kč.
Nejprve jsme zamířili do místnosti, která představuje jakousi tělocvičnu, nebo posilovnu. Tuhle část jsem si užila asi hlavně díky tomu, že jsem Jéňu donutila jít na běžecký pás…

DOX

TATA 30JS

Dále pokračovala výstava s názvem TATA 30JS, která oslavuje třicetiletou tvorbu hudební skupiny Tata bojs. Ta byla za mě skvělá! Nejen, že tuhle hudební kapelu vlastně neznám (určitě jsem od nich slyšela spoustu písniček, ale nevím, že jsou od nich), ale rozhodně jsem nevěděla, že takováhle kapela měla a určitě stále má tolik skvělých nápadů.

DOX

Velký podíl na tom má jeden ze zakladatelů této kapely, který výstavu připravil a který je mimo jiné i vizuálním umělcem, Milan Cais.

DOX

Prostory galerie v DOXu jsou samy o sobě velice zajímavé, sledujete schodiště, kabely, zvuk nebo světla a po celou dobu přichází nové a nové věci.

Série vystavených CD, interaktivní díla, historické objekty, kostýmy, scénografické objekty z klipů a koncertů, prostě spoustu zajímavých věcí… Pokud jste nebyli, určitě doporučuji! Výstava TATA 30JS je prodloužena až do 25.3.2019!

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.