• Menu
  • Menu

Thajsko a Vietnam 10 – Souostroví Tarutao

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko a Vietnam 10 – Souostroví Tarutao

Z otrova Koh Ngai na Koh Lipe

Máme zabaleno, poslední koupání na Koh  Ngai  se nekoná, protože voda „utekla“.  Z naší pláže nás převážejí na molo odkud vyplujeme na další cíl naší cesty – ostrov Koh Lipe. Loď má hodinu zpoždění. Od mola se vydávají lodě do více směrů, jen ta naše pořád nikde. Konečně nasedáme a vyplouváme. Naše loď postupně zastavuje na malých ostrovech, kde buď vystupují nebo nastupují pasažéři.

Plujeme rychlou lodí se společností Bundhaya Speed Boat. Společnost byla založená v roce 2008, je jednou z nejnovějších lodních společností v Thajsku a nabízí rychlou přepravu mezi ostrovy při západním pobřeží a v souostroví Langkawi na severozápadě Malajsie.

Kde jsou ty časy, kdy plula loď ferry 3 x týdně.

NP Tarutao – před více jak 10. lety

Koh Mook

První zastávka je na ostrově Koh Muk, přistáváme na hlavní pláži Haad Farana Beach. Na ostrově najdete vodní jeskyně i odlehlé pláže. Nejznámější je smaragdová jeskyně Morakot, patřící do Národního parku Had Chao Mai. Na ostrově je možné se ubytovat. Ostrov najdete na západním pobřeží Thajska v Andamanském moři.

Koh Muk

Koh Adang

Druhé zastavení je na ostrově Koh Adang, který je největším z ostrovů souostroví Adang v NP Koh Tarutao. Nejvyšší bod na ostrově Koh Adang je 690 m, mimo písečných pláží i možností šnorchlování, zde  můžete navštívit vodopády Pirate’s Waterfallna. Vstup na ostrov je zpoplatněn v rámci NP. Je zde možnost i omezeného ubytování. Ostrov má rozlohu 30km2

Koh Adang

Koh Bulon Le

Poslední zastávkou je ostrov malý Koh Bulon, další z ostrovů patřící do NP Tarutao. Ostrov s malou rybářskou vesničkou a několika bungalovy, s dlouhými bílými písečnými plážemi. Rozloha ostrova  je 4 km2..

 

Národní mořský park Tarutao

Tarutao je skupina 51 ostrovů  a miniostrůvků v jižním Thajsku, blízko hranic s Malajsií. Druhý nejstarší mořský park v Thajsku byl vyhlášen v roce 1974. Tarutao, které jsme navštívili více jak před deseti lety,  je také největším ostrovem souostroví, jeho rozloha je 152 km2.

NP Tarutao

Koh Lipe je z těchto ostrůvků už téměř na dohled. Přistáváme na ostrově, kde ještě před pár lety byl opravdový RÁJ NA ZEMI. Už v přístavu, kde je obrovské molo, stojí desítky návštěvníků, je tu spoustu lodí. Ostrov, který jsme před 15. lety zdolávali pouze pěšky se změnil, to je patrné už tady!

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *