• Menu
  • Menu

Vánoční trhy ve Vídni

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Vánoční trhy ve Vídni

Jedinečnost a krása  a 700 let stará historie vánočních trhů ve Vídni mluví za vše. Již v roce 1294,  po udělení privilegia císařem Albrechtem II , se  pořádal  za účasti obchodníků a živnostníků  prosincový trh .  Od té doby se měnila postupně velikost , zaměření , důležitost , ale i název těchto trhů.

Vídeň – Vánoční trhy

Každé náměstíčko , kostel  či park jsou  prošpikovány svými specifickými trhy. Liší se svým  rozsahem i atmosférou. Můžete navštívit desítky takovýchto trhů, mají i různé zaměření ( umělecký, starovídeňský..)
Výzdoba náměstí, osvětlené domy a ulice , atmosféra před kostely , opravdu je na co koukat . Trhy a  vánoční náladu  dokresluje Vídeňská dechovka, různé pěvecké sbory a skupiny. Po celé Vídni  Vám  desítky stánků s tradičními lahůdkami  naklovají vaše chuťové buňky s  nepřebernou škálou  voňavého punče a pečeného cukroví , kandovaného ovoce, perníčků, pečených kaštanů nebo třeba vídeňským řízečkem , či  klobáskou.

Vánoční trhy Vídeň

Pro nás jsou asi nejlákavější ty nejznámější a největší  trhy na vídeňském Radničním náměstí , se svým malým městečkem postaveným z dřevěných baráčků ,  neméně kouzelné vánoční trhy najdete na náměstí Marie Terezie u Umělecko-historického muzea.
Můžete se rozhodnout ,  zda pojedete do Vídně nakupovat dárky  , zda pojedete obdivovat řemesla a um obchodníků a ochutnávat zdejší delikatesy, anebo jenom nasát nádhernou vánoční atmosféra. Každá volba  je dobrá a jednodenní výlet  v předvánočním shonu  s Vašimi ratolestmi může všem jenom prospět.

Každoročně Vídeňském trhy navštíví až 3 miliony návštěvníků. Můžete volit cestu do Vídně autem .Výborným řešením a pohodlným , je přijet až do centra Vídně vlakem. Další možností  je i cesta s některou s cestovních kanceláří, které sem zájezdy pořádají.

 

www.weihnachtsdorf.at

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.