• Menu
  • Menu

Vánoční trhy v německém Porýní

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Vánoční trhy v německém Porýní

Koblenec a Trevír

Koblenec – 18.11. – 22.12.2016

Šest poklidných náměstí kobleneckého Starého Města, více než 100 slavnostně vyzdobených vánočních domečků, perníková srdce a lesk světel: Během adventních svátků se procházka jedním z nejstarších měst v Německu promění v nezapomenutelný romantický zážitek. Koblenec očekává více než 300 000 návštěvníků z celého světa, pro které připraví originální atrakce: adventní kalendář ve 24 vikýřích barokní radnice, a cappella sbory z celého světa zpívající vánoční koledy nebo jízdy historickými poštovními kočáry.

Vánoční trh Koblenec, Koblenz Touristik
Vánoční trh Koblenec, Koblenz Touristik

Trevír- 21. 11. – 22.12.2016

Jako v zimní pohádce se budou návštěvníci německých trhů cítit v romantickém, historickém Trevíru. V 95 slavnostně nazdobených dřevěných stáncích najdou krásné vánoční ozdoby, dřevěné hračky, svíčky, ručně foukané nebo ryté sklo, dárkové předměty, keramiku a mnoho dalšího. Těšit se mohou i na dobré jídlo – typické klobásy, bramboráky, zákusky, horký čaj i nezaměnitelné svařené víno.

Trhy v Koblenci, copyright Koblenz Touristik
Trhy v Koblenci, copyright Koblenz Touristik

Vánoční trhy v dalších německých městech

Kolín nad Rýnem –   21.11. – 23.12.2016

Bonn –   18.11 – 23.12.2016

Cáchy –   20.11. 23.12.2016

 Düsseldorf – 17.11. -23.12.2016

Tradiční perníkové srdce na kobleneckých trzích, copyright Koblenz Touristik
Tradiční perníkové srdce na kobleneckých trzích, copyright Koblenz Touristik

 

 

Do Německa můžete zvolit různé způsoby cestování, ať už pojedete vlastním nebo vypůjčeným autem, autobusem, vlakem. Nejpohodlněji a nejrychleji můžete zvolit některou z leteckých společností, např Eurowings.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *