• Menu
  • Menu

Velká cena FORMULE 1

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Velká cena FORMULE 1

Red Bull Ring Spielberg Austrian

Vyrážíme na Velkou cenu Rakouska F1 Red Bull Ring Spielberg Austrian. Je 19. června 2014 a partička: Pavel, David a David, vyrážíme z Trutnova směr Spielberg. V Brně na nás čeká další Pavel s obytňákem FORD, naším hotelem na příští 4 dny v Rakousku. Náš tým 4. lidí ještě doplní Honza a Dr. Salaj s kamarádem , kteří za námi dorazí v pátek.

Velká cena Rakouska F1
Velká cena Rakouska F1

Autocamping PINK

Pro představu cena lístku pro vstupy do areálu pro  jednu osobu se pohybuje od 213 EUR do 430 EUR a cena v kempu Pink, kde jsme se ubytovali, cca 50EUR na osobu. Vstupenku i kemp jsme měli rezervovaný půl roku dopředu.  Autocamping PINK je na velmi dobré úrovni rakouských kempů. Na okruh jsme to měli asi 1 km podél lesa pěšky.

Tréninky, kvalifikace, koncerty

V pátek byly tréninky, v sobotu pak kvalifikace. Být na okruhu a sledovat dění kolem formule a závody samotné je opravdovým zážitkem. V sobotu jsme po celém dni na okruhu F1 navštívili parádní koncert finské rockové kapely Sunrice Avenue a pak jsme pařili do rána v párty stanu. Hlavní závod  se jel  v neděli 22. června, začátek ve 14 hodin, závod na 71 kol , celkem 307,020 km na trati Red Bull Ring ve Spielbergu , majitel stejnojmenné stáje Red Bull Ring – ( původně Österreichring , později zkrácen na  A1 Ring).

Velká cena Rakouska F1
Velká cena Rakouska F1

RED BULL

Celé tři dny jsme strávily v areálu F1. Celá atmosféra a prostředí včetně počasí, které nás vyzkoušelo, první dva dny zima a déšť, kdy nás zahřívala atmosféra i trocha toho alkoholu (co jiného než Red Bull – vodka), vystřídalo neskutečné vedro v den závodu, vše byl nevšední a velmi silný zážitek. Pro smůlu domácích fanoušků včetně mě se týmu Red Bullu moc nedařilo a Sebastian Vettel bohužel ani nedojel. Dvojnásobné vítězství na obnovené Velké ceně Rakouska si odnesla stáj Mercedes, první místo Nico Rosberg a druhé jeho stájový kolega Lewis Hamilton, třetí příčku pak získal finský závodník Valtteri Bottas ze stáje Williamsu.

letecká akrobacie na  F1 v Rakousku
letecká akrobacie na F1 v Rakousku

Rakousko okruh F1

Okruh v roce 2004 odkoupila společnost Red Bull, rekonstrukce okruhu stála neuvěřitelných 70 mil  €. V červenci minulého roku bylo rozhodnuto, že okruh bude zařazen do kalendáře Formule 1 na rok 2014. Velká cena F1 se na rakouském okruhu jela naposledy v roce 2003, tehdy zde 2x za sebou vyhrál Michael Schumacher s Ferrari.

 Závodní okruh se nachází ve Štýrsku, poblíž města Spielberg.

fotografie : DAVID KASPER

pavel brzak

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář