• Menu
  • Menu

Vestecký rybník v zimě

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Vestecký rybník v zimě

Zimní procházka kolem Vesteckého rybníka

Vestecký rybník jsme poprvé navštívily před osmi měsíci, jen pár dní po rozvolnění po prvním „lockdownu“  kvůli pandemii koronaviru na jaře. Nyní je prosinec téhož roku, jeden den po vyhlášení opatření kvůli pandemii koronaviru v Česku, které odpovídá nejvyššímu pátému stupni systému PES.

Vestecký rybník

Vestecký rybník

Parkoviště u stadionu je téměř plné, kolem jsou lidé s pejsky, na kolech i kolečkových bruslích.  Počasí nic moc, ale touha po pohybu a svobodě je obrovská. Pár lidí s dětmi hraje fotbal i na nedaleké louce patřící k areálu. Hospůdka u hřiště, kde by bylo příjemné posedět v teple,  je zavřená, okénko pro výdej je otevřené.

Lidé už unavení z často zmatečních  vládních nařízení užívají to málo, co zbývá. Ještě pár pracovních dní, děti nechodí do škol a za pár dní bude Nový rok. Doufejme, že lepší a pro všechny !

Vestecký rybník

Jdeme pomalu kolem rybníka až k dlouhé lávce. Pozorujeme kačky, které na sebe štěbetají a míří k můstku,  zvyklé, že nějaká ta dobrota od kolemjdoucích zůstane i pro ně. Rodinka, která vjíždí na můstek na bruslích dost riskuje. Lávka je mokrá a dost kluzká. Kupodivu to zvládají dobře. Okružní procházka kolem rybníka měří ani ne 1 kilometr. Můžete si ale cestu prodloužit po cyklostezce, která je dlouhá 3 km.

Vestecký rybník

Planetární stezka kolem rybníka

Vestecký rybník je místem, které pobaví i poučí. Dozvíte se něco o rybách i o sluneční soustavě. Pro starší děti a dospělé je zde Planetární stezka, díky které si po procházce lépe představí velikosti jednotlivých planet i vzdálenosti od Slunce. Ti, co to mají do Vestce blízko, mohou tady trávit pobyt na vzduchu častěji. Prostor a místo kolem rybníka je oblíbené a lidí na stezce je vždy celkem dost. Díky své poloze patří Vestec mezi atraktivní příměstské lokality v sousedství Prahy. Na původní venkovskou zástavbu navázaly od devadesátých let nové obytné lokality. Podél komunikace Vídeňské došlo k rozvoji komerční výstavby.

Vestecký rybník

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *