• Menu
  • Menu

Vnější Hebridy v květnu 9 – Balranald Nature Reserve

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Skotsko » Vnější Hebridy v květnu 9 – Balranald Nature Reserve

Přírodní rezervace – Balranald Nature Reserve

Na North Uist pokračujeme po A865 na sever směrem na Sollas. Před dosažením Hogha Gearraigh zahneme doleva do městečka Hogha Gearraigh a pak odbočíme doleva k značenému návštěvnickému centru.

Balranald Nature Reserve

Je velký odliv a tak procházka po bílé pláži s obrovskými písečnými dunami je zážitkem. Na některých místech nám moře vytvořilo obrazy smíchané s černým pískem, jinde vyplivlo barevné mořské rostlinstvo i  medúzu bojující o život. Je možné pozorovat různé druhy ptactva, které se objevuje na pláži i v různých zákoutích písečných dun. Písek a voda připomínající Karibik láká ke koupání, je ale velký vítr a chladno a tak aspoň bosé nohy užívají přímořského šplouchání a my se nemůžeme nabažit té krásy kolem. Nádherná procházka s omamným mořským vzduchem je neopakovatelná a osvěžující.

Balranald Nature Reserve

Celou rezervací vedou různé stezky a cestičky s úžasnými výhledy na moře.

Balranald Nature Reserve

Balranald Nature Reserve – rezervace  bohatá na louky na krásném skotském ostrově North Uist. Tato ohromující hebridská přírodní rezervace má rozsáhlé písečné pláže, skalnaté pobřeží, divoké močály a vyřezávané písečné duny. Je to ideální místo, kde se můžete dozvědět o tradičním croftingovém zemědělství, chřástalcích a dalších divokých zvířatech.

Balranald Nature Reserve

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *