• Menu
  • Menu

Centrum textilního tisku v České Lípě

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Liberecký kraj » Centrum textilního tisku v České Lípě

Vodní hrad Lipý – Slavnosti sněženek

Cestou ze Stráže pod Ralskem jsme tentokrát zajely do České Lípy. Už ze silnice nás upoutaly zajímavé hradby Vodního hradu Lipý. Sezóna hradů právě začíná, ale pátek patřil ještě velkému úklidu a přípravám. Prohlídku s lítostí tedy odkládáme na příště. Přesto jsme aspoň nakoukly  za pootevřenou bránu, kde se vše připravuje na velkou sobotní slavnost a jarní jarmark Slavnosti Sněženek (30.3. od 12- 17 hodin).

Centrum textilního tisku

Když ne hrad, tak jsme nakoukly do krásně zrekonstruované budovy Centra textilního tisku, které bylo v České Lípě otevřené  v únoru 2011. Tady čeká na návštěvníky zajímavá interaktivní expozice zaměřená na techniky potiskového textilu.

Skvělé je, že si tady můžete některé techniky vyzkoušet: sítotisk, transférový tisk, virtuálně zalistovat všemi 16-ti vzorníky, kde je celkově přes 10 000 vzorů, zhlédnout můžete videoprodukci o tom jak se potiskuje textil dnes. Určitě si zde také užijí děti. V 1. patře expozice se seznamujeme s historií a tradičními textilními technikami. Jsou zde uloženy velmi cenné exponáty, které zapůjčilo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě:  vzorníky, tiskařské formy a výrobky místních kartounek.

Centrum textilního tisku

V Centru textilního tisku se celoročně  děje mnoho zajímavých akcí, pro dospělé i pro děti. Rukodílné workshopy, kulturní programy, koncerty, výstavy zajímavých umělců.

Centrum textilního tisku

Prohlídky a otevírací doba :

Únor – březen, říjen – prosinec: středa – sobota 10-16 hodin

Duben- září: úterý – sobota  9 -17 hodin

neděle:             13-17 hodin

Prohlídky s průvodcem začínají v celou hodinu

Centrum textilního tisku
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *