• Menu
  • Menu

Výlovy rybníků Třeboňsko

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Výlovy rybníků Třeboňsko

Výlovy rybníků na Třeboňsku

Podzimní výlovy jihočeských rybníků jsou nejen svátkem pro rybáře, ale i lákavou turistickou atrakcí. Nejzajímavější podívaná se návštěvníkům výlovů naskýtá hned v ranních hodinách, kdy rybáři na pramicích roztahují své sítě, ve kterých následně uvíznou tisíce kaprů a dalších druhů sladkovodních ryb.

Rybářství Třeboň je  největším  producentem sladkovodních ryb v Evropě.  Od  října do listopadu  plánuje z 250 rybníků vylovit 2 400 tun ryb, především kaprů. Na tuzemské produkci ryb se podílí zhruba 15 %. Roční produkce ryb činí asi 3 200 tun, z toho je 90 % kapra a zbytek tvoří lín, candát, štika, sumec, amur, tolstolobik a okoun. Z třeboňských velikánů se bude letos lovit ještě rybník Horusický velký a dva nejstarší rybníky na Třeboňsku Dvořiště a Bošilecký. Na výlovech významných třeboňských rybníků můžete i ochutnat rybí speciality připravené z  Třeboňského kapra, nebo si právě ulovené ryby zakoupit a odnést domů.

Výlovy rybníků Třeboňsko
Výlovy rybníků Třeboňsko

Termíny  výlovů vybraných třeboňských rybníků :

Horusický velký /438 ha/           26.10. – 29.10. 2015

Dvořiště  /387 ha/                             2.11.  –  5 .11.2015

Spolský velký /137 ha/                      2.11. –  3.11. 2015

Bošilecký /200 ha/                            16.11. – 19.11.2015

Výlov nejznámějšího jihočeského rybníka ROŽMBERK  se konal  9-11. října 2015 .

Výlovy rybníků Třeboňsko
Výlovy rybníků Třeboňsko

Výlovy rybníka Svět – Třeboň

Podzimní výlov rybníka Svět patří mezi akce, které do lázeňského města Třeboň láká mnoho hostů. Výlov Světa se obvykle koná každý druhý rok. Kromě lákavé podívané na práci profesionálních rybářů je pro návštěvníky v době výlovu přichystáno občerstvení v podobě rybích specialit či prodej živých kaprů. Hráz rybníka Svět bývá zcela obsypána nejrůznějšími druhy prodejních stánků.

Foto: Michaela Čechová

více výlovy Třeboňsko: zde

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *