• Výstava děl Maxe Pechsteina – Hamburk 20.5. – 3.9. 2017

  od • 15.5.2017 • Německo • Štítky: , , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Hamburská výstava děl Maxe Pechsteina zavede návštěvníky až na tichomořské souostroví

  Průkopníkem modernismu, tak je také mezi odborníky přezdíván německý malíř Max Pechstein(1881 – 1955). V Hamburku bude nyní  jeho první samostatná exhibice.  Úspěšná díla tohoto umělce, která jsou známá především svými barvami a geografickou pestrostí, budou k vidění v muzeu Bucerius Kunst Forum od 20. května do 3. září 2017.

  Monterosso_Al_Mare_1924_copy Pechstein Hamburg-Tökendorf

  Muzeum Bucerius Kunst Forum

  Výstava je rozdělena do pěti logicky uspořádaných celků, které znázorňují, jak se Pechsteinova tvorba postupem času proměňovala. Vždy ji totiž ovlivnila místa, kde umělec žil – ať už to byla města jako Paříž, Berlín či italské Monterosso, případně souostroví Palau v Tichém oceánu. Kromě toho, jak se do jeho tvorby promítaly jednotlivé lokality, je zajímavá i proměna výtvarných stylů, které malíř využíval.

  Self_Portrait_with_Pipe_and_Hat_1918_copy Pechstein Hamburg-Tökendorf

  Max Pechstein byl prvním německým umělcem, který převzal výtvarné prvky francouzského fauvismu a přetvořil je do jedinečného expresionistického stylu. Celkem 70 vystavených kusů dokumentuje výtvarníkovu práci mezi lety 1906 až 1932. K vidění jsou malby, kresby, akvarely a dokonce dřevoryty.

  Umělecká skupina Die Brücke

  Poté, co se Pechstein vrátil z Paříže, kde pobýval v letech 1907 a 1908, se stal jednou z hlavních postav umělecké skupiny Die Brücke působící v Drážďanech a Berlíně. Od roku 1912 je pak možné v jeho díle sledovat vliv kubismu.

  Kromě městského života ho inspirovala i panenská příroda, zejména okolí litevské Nidy a polských měst Łeba a Rowy. Významným milníkem pro něj byl i čas strávený na souostroví Palau v Oceánii. Tento tropický ráj, kde Pechstein našel tu pravou harmonii mezi člověkem a přírodou, se pak často objevoval v jeho díle po roce 1917.

  Po zkušenostech z první světové války se na

  On_the_Beach_of_Nidden_1911_copy Pechstein Hamburg-Tökendorf

  počátku dvacátých let soustředil zejména na malbu krajiny a rodinných portrétů. Jedním z nejznámějších motivů jeho tvorby jsou pak barevné západy slunce, jimiž byl fascinován už při svém pobytu v italském Monterossu.

  Otevřeno

  Otevírací doba: denně od 11 do 19 hodin, ve čtvrtek až do 21 hodin

  Vstupné: 9 eur/základní vstupné, 6 eur/snížené a pondělní vstupné, děti do 18 let zdarma

  CiRKUS

  Více informací najdete na internetových stránkách http://www.buceriuskunstforum.de/

  Do Hamburku se lze nejlépe dostat letecky z Prahy se společností Eurowings.

   

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *