• Menu
  • Menu

Vzkazy pro Terezku – Naše cesta do Asie se Sárou a bez Terky

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Vzkazy pro Terezku – Naše cesta do Asie se Sárou a bez Terky

Píše se rok 2006 a my se chystáme na cestu do Asie s našimi dcerami. Bohužel, přísný režim na Pražské taneční konzervatoři, nedovolí Terezce, aby s námi do Asie odjela. Řešení je pro nás velmi kruté a bolestivé, Terezka naše trauma nesdílí a  celkem šťastná zůstane se svojí starší sestrou  Ajkou v Praze . Do Asie jsme nakonec odjeli s nejmladší dcerou Sárou.

Ajka s Terkou - Cestování s dětmi

6.12. Včera se událo tolik věcí. Ráno jsme šly s Terkou na kontrolu TBC, pak si v době vyučování tajně došly na kafíčko a čokoládu s velkou kopou šlehačky. Povídaly jsme si a bylo nám báječně. Terezka mě poté  šokovala v tramvaji , kdy na mě vykulila své modré oči a našpulila svoji překrásnou pusu : mamko ty se za chvíli budeš mít /myslela jsem , že je jí líto , že s námi letos nepojede do Asie /, a pak jenom dodala: tebe už brzy budou v tramvaji pouštět sednout, ach jo ….Nevěřila jsme svým uším .

Terka - bez dcerky v Asii

Já pak pokračovala v zařizování náležitostí. Nakoupila jsem dolary a pak šla pro  airpasy .
Začátek cesty je jasný. Přílet do Bangkoku, odlet na sever Thajska do CHiang Mai, pak zpět do Bangkoku , následovat bude  let do Kambodži, přelet na Phuket a pak už po vlastní ose někam na jih s cílem Ko-Lipe.
Večer přišel Čert a Mikuláš a tím skončily naše oslavy vánoc v České republice. Štědrý den budeme trávit v Kambodži, to bude asi zážitek…!

Terka - Sama doma

10.12. Uteklo to jako voda a neděle je tady. Dlouho do noci pracujeme. Jsme vyřízení.
Celý měsíc jsem postupně připravovala vzkazy pro Terku. Vzkazy jsem rozstříhala, každý očíslovala a vložila do zlatých malých obálek. Ajka všechny obálky přidělala na velikou tabuli a vytvořila krásné dílo, které jsem Terce tajně položila před odjezdem na postel. Byla to neskutečně zdlouhavá a piplavá práce. Snad ji trochu potěším.
Snídani nestíháme a tak sedáme do auta . Ajka s Terkou nás vezou na letiště. Loučíme se  a mě kapou slzy, jenom když na Terku pohlédnu . Terka je také jeden velký smutek.

Terka - loučení

Při odbavení musím naházet dle nových předpisů všechny šminky a léky do průhledného sáčku, rozdávají nám kartičky, kde je napsáno, co všechno nesmíme. Opatření jsou otravná, ale bohužel k vzrůstajícímu terorismu asi nutná. Honza , já a Sárka sedáme do boeingu a až na pár turbulencí cesta ubíhá v pohodě. Moskva pod námi není vidět , protože je úplně zahalená v mlze. Pilot  je zřejmě zkušený a na rozdíl, ode mne asi není slepý a tak dráhu na přistání vidí.V Šerementěvu se od loňska nic nezměnilo …


VZKAZY PRO TEREZKU

10.12.2006
Terko,teď jsme odletěli a tak na mě mysli, ráda bych si to s tebou vyměnila.To létání mi nedělá dobře. Modli se za nás!
Běž brzy do postýlky, ráno musíš vstávat do školy.
Udělej si provaz – to ti neuškodí / 10 kousků by stačilo/
Dobrou noc.

11.12.2006
Dobré ráno , tak co snídaně , nezapomeň si vzít svačinu, poslouchej Ajku.
Oblékni se teple / ach ty klíče – nezapomeň!!!/ já Ti je nepřivezu, je to trochu z ruky.
Dnes je dobrý den na cvičení.
Pokud počítač – nejdéle 1 hodinu.
Je 21.00 hod – šup do postýlky. Dobrou noc

12.12.2006
Čau lásko, to se nechce stávat viď, ale škola je škola .
Svačina a klíče jsou jasné.
Dneska máš dlouhý den , tak až se vrátíš tak žádný počítač, dej si teplou vanu , něco dobrého do žaludku a v 21.00 nejpozději chrup, chrup. Neodmlouvej sestřičce a taky ji pomoz. Donuť ji ať s Tebou cvičí a žádná tučná jídla!!!!
Dobrou noc

13.12.2006
Je sice 13., ale Ty jsi dítě štěstěny, takže budeš mít krásný den. My už jsme /aspoň doufám / někde na cestě z Bangkoku.
Vím, že mi už teď chybíš.
Jezte ovoce a zeleninu,  ať nejste nemocné!!!
Škola je pohoda ne?
Snaž se .
Výtvarka byla asi taky v pohodě. Dnes to vidím zase na nějaké provazy . Ajka může taky cvičit, to ji fakt neuškodí.
Počítač dnes vynechej.
Hezky se vyspi. mamka

Terka - ještě baletka

14.12.2006
Za deset dní je Štědrý den. Už máš koupené a zabalené dárky,? Měla by jsi každý den nějaký dárek zabalit , abys toho pak neměla tolik. Dneska máš v obálečce 100  Kč , TO ABYS MOHLA JEŠTĚ TŘEBA KOUPIT DÁREČEK  / ANEBO SI TO NECH NA NĚJAKÉM VÁNOČNÍ TRHY JESTLI PŮJDEŠ TŘEBA s Ájou. Ale nekupuj blbosti..
Dnes jsi měla dlouho školu, tak odpočívej.
Dobrou noc

15.12.2006
Pátek , tak to je docela prima.Víkend před Vámi , copak asi budeš dělat? Jó, tak Ty jdeš dneska na muzikál!  Tak si to užijte,  to bude určitě paráda.
Je potřeba , abys oba dva dny cvičila, ale důkladně . Ajka jasně může s Tebou. Ať se pořád   nevymlouvá. Připrav si vše do školy a zopakuj si učivo. Znám Tě ty všechno umíš , ale zase tak chytrá nejsi . Ať s Tebou Ája udělá trochu angličtinu. Pomoz jí s obědem, pokud budete doma.

16.12.2006
Tak ty ještě chrupeš? No jen to nepřeháněj. Jo, tak ty jsi líná vstát. Hm, jestlipak máte  syrečky? Jak já Ti je závidím…A ten českej chlebíček. Mńam..
Je potřeba dnes udělat úklid. Však to znáš. Já Tě vidím i na dálku, však víš…
Cvičení je jasné.
Měj se hezky a jestli je hezky , tak můžete třeba na bruslení..Brusle si můžeš půjčit moje.
Pa,pa mamka

17.12.2006
Tak už zase zíráš do počítače? Aby Ti nevypadly kukadla. Hlavně nejez v kanceláři   drobíš do klávesnic a děláš, že se Tě to netýká.
Všimla sis , že už jsme týden pryč? Ani ne,viď? Pohoda , klídek, tabáček…
Kdepak asi my jsme , možná někde na konci světa.

18.12.2006
Dobré ráno Terezko. Zase se Ti nechce vstávat. To bude asi tím , že jsi zase šla pozdě spát. A víš , že je to poslední týden v tomto roce, kdy jdeš do školy?
Klíče a teplé oblečení a svačina…..
Gumičky jsi zapomněla ve škole, dres  také nemáš vypraný…A hlavičku na krku máš?
Tak je to v pohodě.
Navečer se protáhni a nějaký provaz by neuškodil!
Dobrou noc miláčku. mamka

19.12.2006
Páni toto utíká.Vánoce za dveřmi a kde je nám konec viď? Všude voní cukroví a možná křupe sníh pod nohama. Obchoďáky se předhánějí ve vánočním zboží..,.
Nezapomeň na drobné dárečky pro Křížkovi , pokud tam opravdu půjdete.
Dala bych si bombičku od tety Dáši , potom kokosovou kuličku od babičky, pár křížalek by také bodlo.
Dnes máš dlouhý den, tak nějaké vitamíny a ať jsi zdravá, bylo by škoda o prázdninách ležet v posteli.
Přeji Ti krásný a úspěšný den. Asi také budeš mít brzy nějaké zkoušky před komisí, nezapomeň na to a prosím snaž se. Ty na to máš!!!  Dobrou mamka

20.12.2006
Dobré ráno Terezko! Zavolejte tetě Dáše a popřejte ji k svátku!!
Zavolejte také babičkám a řekněte jim , kde jsme a že jsme v pořádku.
Už jenom 3 dny  a budou vánoce .Dnes je černý úplněk, řekni Áje , že by byl dobrý půst.
Když to píši , tak nevím kde vlastně budeš trávit vánoce.
První varianta je doma s Ajkou a druhá u dědy na horách, gtřetí u Křížků.
Nakonec obě jsou dobré, takže uvidíme.!
Stejně koukáš na televizi , tak si u toho zacvič!!

Možná to oblečení do školy , by jsi mohla vyměnit za čistší, co říkáš? Nezapomeň poslední den přinést ze školy Ajce vše na vyprání. Dobrou noc . mamka

21.12.2006
Čtvrtek a dlouhý den před Tebou, ale zítra hurá prázdniny…
Možná máte nějakou besídku ve škole. Pokud máš dobrou kamarádku, tak malý dárek by byl hezký. I třeba něco drobného pro paní učitelku , co říkáš…? Ajka Ti  to když tak pomůže zabalit.
Jak Ti šel dnes klavír, určitě dobře? Až budeš na horách zkus poprosit /jestli to půjde/ tetu Evu , aby Tě trochu potrénovala.Jestli odjíždíš na hory měla by jsi v pokoji mít pomalu vše připravené.
Krásný den . mamka

Seznam pro Terezku na hory
Dárečky pro dědu a popř.pro ostatní /domluvit s Ajkou/
Zimní boty na cestu nepromokavé
Bufy mám na horách, můžeš mít moje.
Přeskáče  – dole v místnosti šatně
Přezůvky.
Tepláky na chalupu a mikinu.
Kombinéza + oteplováky+bunda
1 punčochy teplé
10x pořádné ponožky /podkolenky/z toho 5x teplejší
Něco na cvičení
10 x  kalhotky
2 tílka
2 trika s dlouhým r.
3 trika normální
2 mikiny /1x hodně teplou s kapucí/
Rukavice na lyže + náhradní
Čepice
Pyžamo, toaletní potřeby, kartáček
Telefon + nabíječka P3,kniha,polštářek

Kapesné!!!

22.12.2006
Dobré ráno Terezko,
Tak dnes naposledy. Už se těšíš viď? Dnes můžeš koupit poslední dárečky. Nevím jestli dnes odjíždíš, nebo Tě odvezou . To se uvidí….Třeba také zůstáváš doma .Takže je to vlastně jedno.Cítím tu vůni vánoc až tady daleko. Ach jo, to mi tu ale chybíš. Přenesu se v čase a dnes si s Tebou a Ajkou dám kafíčko. Připravte mi šlehajdu a štrůdlíček, také bych si dala knedlíčkovou polévku a jako druhé stačí brambory na loupačku. Sejdeme se v 18 hodin , co Ty na to ? Tak nezapomeňte!!!
Dnes ještě 100 Kč , kdyby přeci jenom ještě něco chybělo, třeba půjdeš s kamarádkami na hamburgra./vyjímečně samozřejmě…/

23.12.2006
Ahoj kulíšku!
Tak kdepak jsi , ve své postýlce, nebo u dědečka?
To večerní setkání u štrůdlu, bylo prima viď? Docela jsme se nasmáli, co říkáš? Jestlipak jsi na někoho nezapomněla s dárečkem?
Já se na ten svůj také moc těším. Rozbalím si ho až přijedu.Pokud jsi doma nebo i u dědy, tak si nezapomeň zacvičit. Na Štědrý den cvičit můžeš, ale nemusíš, to nechám na Tobě. Atˇ už doma nebo u dědy, prosím pomoz , co bude potřeba. Žádný otrávený ksichtíky. Všichni jsou unavení a nedočkaví, takže je dobré mít dobrou náladu. Já bych pomohla v kuchyni a dala si nějaký dobrý gáblik, ale jak víš tak mám asi smůlu. S trochou štěstí dostanu dobrou rybku a možná jednu dobrou bramboru. Ale jenom možná..
Terko hezky se na ten zítřek vyspi… mamka

24.12.2006  Štědrý Den
Krásné dobré ráno milá Terezko , jé ty už jsi u televize.!! No to já bych také koukala na ty naše krásný pohádky.Jestlipak dávají Mrazíka, asi až na Silvestra viď?
A co zlatý prasátko?.Jestlipak to vydržíš a pak ho uvidíš? No, je to těžké. Když to nevydržíš, tak se netrap, můžeš vidět růžová prasátka a zlato si jenom přimyslíš. Já cítím , jak si všichni dělají ten bramborový salát a mého milovaného kapříka. K obědu vinná klobáska a červené Bajerovo zelí. …ňam,ňam.Ach, jo a já zase rýži… Hm, ale zase jím zdravě /no, ano to není tak jisté /  Nějaká procházka před večeří by určitě prospěla a hlavně to pak rychleji uteče. Jestlipak tam pod tím stromečkem bude něco pěkného? Určitě se něco najde a udělá Ti to radost.
Třeba se dneska uslyšíme. Pokud ovšem nejsme právě někde v džungli , kde nejde telefon. Uvidíme. Když to půjde , určitě Ti zavoláme.
Terezko přejeme Ti a všem s kterými právě trávíš večer ,moc krásné vánoce . Prosím , abys naše přání všem vyřídila. Krásné dárečky a velkou pohodu.
Babička Eva má dnes svátek!!!
Máme Tě moc rádi mamka,taťka a Sárka

Vzkazy předej:
Milá rodino Křížkova,
Přejeme celé Vaší rodině krásné vánoce, hodně pohody a zdraví.Přejeme hodně krásných dárků . Moc děkujeme, že jste se ujali našich sirotků  a že díky Vám mohou prožít jistě pohodový a krásný večer.
S pozdravem Jana,J an a Sárka Schlitzovi
24.12.2006

Milá Andrejko
Přejeme Ti krásné vánoce, hodně pohody a zdraví. Děkujeme , že se nám tak hezky staráš o sestřičku a , že jistě velice ochotně a s láskou plníš povinnosti, které jsme na Tebe navalili. Užijte si Štědrý den a prosím opatrujte se .

Máme Tě rádi  a prosím popřej za nás všem  babičkám, tetám dědovi atd..
A samozřejmě Jirkovi a jeho rodině.
Mamka, taťka a Sárka

Jídelníček na celé vánoční prázdniny pro obě dcerušky:
Ráno se najez dosyta , v poledne do polosyta a večeři /až na tu Štědrovečerní/ dej nepříteli.
Krédo vánoc 2006 nepřežírat se  a jíst zdravě…..!
Rok 2007  – pokračování započatého……
Dnes jedinečná příležitost  ………
Vidět zlaté PRASÁTKO

25.12.
Krásný sváteční den Terezko. Prosím zavolejte tetě Dáše do Hostinného a popřejte jí k narozeninám!!!
Dneska možná míříš na hory . Pokud ano, nezapomeň si nic doma. Na horách se opatruj a prosím každý den cvič /je to potřeba , však víš…/ Na lyžích se opatruj , ať se nezraníš, to by bylo moc špatné.
Jinak si užij s kamarády a neponocuj !!!
Přejeme Ti krásný den.

26.12.
Dobré ráno Terezko, už jsi kozy podojila a dědovi všechno mléko kozí vypila?
Jen pij , je to zdravé. Ty jsi  na sněhu a my se tady škvaříme, stýská se mi po Tobě. No, ale zase to docela utíká, co říkáš? Chybíš mi, potřebuji parťáka .Příště chci na výpravu i Tebe. Je nás málo . Nezapomeň , když jsi mokrá,  se převléknout. Chřipka by nebyla moc dobrá. Opatruj se .
pa, pa mamka

27.12.
Páni, to už je středa, to Ti ty prázdniny utíkají!
Doufám , že nezapomínáš na cvičení. Každý den , který si nezacvičíš Ti bude potom chybět…
Děda určitě dělá nějaké dobrůtky , jenom , aby Tě nevykrmil a já pak místo baletky neměla malého pučmelounka….
Jó , jestli zase budete řádit s těma kámošem, tak ,aby jste nezbořili chalupu.
Pomáhej dědovi a měj se moc a moc hezky ! mama

28.12.
Terko, Ty se ještě válíš v posteli ?
No, jen se válej , vždyť máš volno a za pár dní Ti zase začne tvrdý dril. Těch prvních 14 dní v Novém roce bude dost těžkých. Samé zkoušení a zřejmě bude i zkouška z baletu.
Jestlipak jsi už vyzkoušela běžky? Zkus přemluvit dědu, třeba by Tě vzal na nějaký výlet. I když on asi neví , kde mu hlava stojí, vždyť má určitě plnou chalupu lidí.
Terezko , líbám Tě na čelíčko a pa  mamka

29.12
Pátek, dnes má svátek Judita, ale já asi stejně žádnou neznám. Pokud Ty ano , tak ji popřej , ať má radost. Copak dělá asi Tvoje sestra Ajka ?
Pracuje zřejmě na hradě. Má tolik dluhů, že i kdyby pracovala půl roku, tak se z toho nevyhrabe..
Jestlipak spolu doma trochu cvičíte, bylo by to dobré, řekni ať se snaží, že až se vrátím , tak spolu začneme více sportovat.

Opatruj se a dobrou mamka

30.12.
Zítra je Silvestr, kdepak asi budeš slavit.? Však Ty si poradíš a já doufám , že si na Silvestra zavoláme, takže budu všechno vědět.
Máš už koupenou nějakou dobrůtku? Když tak si dojdi do krámu a něco si dobrého vyber. Pamatuješ, vloni jsi trénovala potápění. To je divný co? my se cachtáme v moři / já vím , teď Ti to je trochu líto, vím že by pár dní jsi brala všemi deseti, ale my tady zase nemáme ani kapku sněhu.
Pomoz dědovi, ať není na všechno sám. Zavolej babičkám, ať o Tebe nemají starost.
Hezky se vyspi , zítra je Silvestr..
Pa mamka.

SILVESTR      2006- 2007

Jakpak se moje holčička  poslední den v roce vyspala? No, zase jsi si do noci četla a teď máš oči jak mečoun.Terko, Terko…
Já bych dneska ráda viděla Mrazíka a nějakou pěknou pohádku.Tak si něco vyber prosím za mě!
Už teď mám chuť na šampáňo,ale jak víš v Thajsku moc takové věci neprodávají.
Budu na Tebe myslet až budu pít coconut- shake
Musíš mi potom vyprávět s kým jsi trávila Nový rok.
A už pomalu zase začne škola. Teď to bude náročné. Brzy bude vízo a tak na Vás budou teď kladeny velké nároky.Ale Ty to zvládneš….
Nezapomeň všem babičkám a dědovi popřát krásný Nový rok i za nás … Díky!

NOVÝ  ROK     2007
Krásný den Terezko!! Do Nového Roku Ti přejeme hodně štěstíčka , zdravíčka a moc a moc úspěchů ve škole.
Tak jak si slavila a kdypak jsi zaplula do postýlky?  No ani to radši nechci vědět ….
My jsme taky hezky slavili /aspoň doufám ….
Dneska  neponocuj , víš  že jdeš zítra do školy..
Nechce se Ti , ale však Ty to přežiješ, jsou horší věci…
Hlavně si večer vše připrav do školy
Např. čistý dres a úbory na cvičení, nevím zda máš zaplacené obědy, také klíče od šatny by byly dobré, možná taška s učením do školy , třeba podepsaný index a možná třeba i nějaký úkol…Ale to Tobě nemusím připomínat !
Bylo by dobré kdybys zbaštila trochu čočky , nekoulej očima, to je proto , aby se Tě držely korunky celý tento rok.
Jak na Nový rok – tak po celý Rok  !
Měj se hezky a nebo ještě lépe !!!!!!!!!
Mamka, taťka, Sárka

2.1.07
TERKO
Stávej , stávej hola , škola.
Snídaně je na stole /no kdoví jestli…/.Ráno bude asi zima tak se pořádně nabal..Jestli jsi necvičila , tak to dneska bude velká, velká bída.A pořád dokola..svačinu, klíče,dres a ponožky , hlavu…,nabitý telefon!!
Jestlipak máš zaplacené obědy???
Brzy se stmívá , tak se nikde necourej a domluv se s Ájou, aby o Tobě měla přehled.
Ať Ti to dneska hezky uteče a měj se moc hezky. Dnes úplně vynechej televizi a brzy na kutě!! Myslím to vážně, i počítač nechej pěkně spinkat.
Dobrou noc Terezko .   mamka

3.1.07
Dobré jitro Terezko, dneska jenom malý vzkazík. A víš proč, no protože je úterý…?Dnes nebudeš dlouho ve škole , brzy bude vízo , tak se prosím snaž.
Trochu ovoce by Ti neuškodilo a trochu zdravé výživy.
Dnes si můžeš vybrat chvíli počítač a pak pěkně raz, dva, raz….Však Ty tomu rozumíš!.
Opatruj se .mamka

4.1.07
Nazdar Tatranko,
Dnes si vezmi velkou sváču , máš dlouhý den před sebou.Atˇ nešilháš na výtvarce hlady.
Jak vlastně pomáháš doma sestřičce? Já bych to doma docela ráda poznala a byla bych nerada abyste mi z toho doma udělali kůlničku na dříví!!
Co takhle jít o víkendu se ségrou trochu na brusle? Nekřiv pusu, však Vám trochu čerstvého vzduchu neuškodí. Určitě lepší než zírat do obrazovky a hrát s Ajou nekonečné hry. A nakonec Ajce to také jenom prospěje.
Nauč se vše do školy a dobrou.
mamka

5.1.07
Nazdar Lenochu,
Zajímalo by mě jestli budí Ajka Tebe nebo Ty ji. Vůbec Ti to nezávidím, protože ji znám. Snad vůbec chodí do školy , natož aby vstala a snídani Ti udělala. Ale třeba se střídáte. To bych docela zavedla, protože by jsme, až se vrátím mohli v principu jenom pokračovat, co říkáš?Víš , že už jenom 14 dní a jsem doma. Hm, to je radosti…Určitě si říkáš, teď mám takový veget a už to zase začne.

Terka - Cestování s dětmi
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *