• Menu
  • Menu

Kouzlo fotografií Asie – cestování s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Kouzlo fotografií Asie – cestování s dětmi

Někdy je to prcek do kapsy, někdy je to obluda, kterou taháte na rameni. Vždy je to, ale kamarád, kterého je dobré brát na cesty. Jdete na procházku, téměř vždy se najde místo, objekt ,  rostlinka, človíček, které stojí za to si zvěčnit. Pokud je kamarádův  objem  větší, tak s tím holt musíte počítat. Někdy ho máte plné zuby:  ve vedru, když se chcete koupat v průzračném moři a máte touhu se válet  po  písečné pláži, když  si znaveni potřebujete schrupnout v parku, posedět a pobavit se s přáteli v hospůdce, užívat si plavbu na bárce na moři, pohybovat se v deštivé džungli. Pořád ho musíte hlídat a stejně ho máte ale rádi. Vždy o něho pečujete s láskou, jako o malé mimino. Zabalit jej a chránit před sluncem,  prachem, deštěm i před zlými lidmi je samozřejmostí.

Fotíš, fotím,fotíte - Kambodža - cestování s dětmi

Dneska skvělá a technicky hodně dokonalá digitální fotografie. Úžasná  možnost se vyřádit. Když se něco nepovede, prostě to vymáznete a je to. Taky máte  stovky, tisíce fotografií ve svých compech? Je to báječné, ale i tady by měl mít člověk nějaký výběr na ukazování, jinak je to nuda.

A tak foťte, a když se něco povede, tak se pochlubte. Někdy to stojí opravdu za to! A je jedno jestli Vám je 10 nebo 100 let.

I papírové fotografie mají stále své neopakovatelné kouzlo a je dobré  si je hýčkat. Ukázat rodičům , přátelům. Stačí pár  snímků , a jenom těch nejlepších. Můžete se jimi prohrabovat hned, za týden , za rok, za spousty let. Vždy Vás potěší a okouzlí.

Thajsko - cestování s dětmi

Jsou i vyjímky. Znáte to, jak na třídních srazech spolužáci tahají tuny rodinných fotek, které většinou nikomu nic neříkají?

Fotografování je tvůrčí  a pro všechny zúčastněné obohacující činnost.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *