• Menu
  • Menu

Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko, Kambodža, Laos, Vietnam s dětmi

Wat Phra That Pha Ngao

Chrám  pochází z 10 století.Je zvláštní zejména krásnými reliéfy a zářivě bílým mramorem. Původně byl postaven na břehu řeky Mekong a nazýval se Wat Sop Khom. Časté eroze a záplavy rozhodly o jeho přemístění do vnitrozemí na  úpatí hory Doi  Kham.  Jeho poloha skýtá krásné výhledy na oblast zlatého trojúhelníku, řeku Mekong a Chiang Sean.

Phra That Pha Ngao

Ujíždíme dál severo-thajskou krajinou. Vyjeli jsme z Chiang Rai, přejeli  Mae Chan, Mae Sai. Jsme v oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku „GOLDEN TRIANGEL“. Nyní jsme nedaleko Chiang Sean. Auto má v kopcích dýchací potíže a tak jenom doufáme, že nedostane infarkt. Sjezdy  a výjezdy jsou velice prudké,  brzdy skřípou .

Phra That Pha Ngao – ukradený Buddha

Na prosbu řidiče zastavujeme ještě u watu  Phra That Pha Ngao. Chrám je bez turistů a jsme rádi , že jsme zastavili. Kolem chrámu je spousty mnichů a kupodivu jsou velice pracovití. Nevím jestli správně rozumíme :  při přepadení Laosany byl chrám velice poškozen,  střílelo se a největší tragédií bylo, že byl ukraden zlatý Buddha. Velkým tajemstvím však bylo, že byla ukradena dobře udělaná kopie a originál zlaté sochy byl po celou dobu nepokojů velice dobře uschován.

Phra That Pha Ngao
Phra That Pha Ngao

Láká nás veliký gong, a tak po svolení,  několikrát, možná pro štěstí na gong zaduníme. Zvuk se vrývá až do morku kosti a  v prostorách chrámu schovaného u skály, se neskutečně rozeznívá. Musíme pokračovat dál, abychom ještě za světla dorazili do Chian Khong.

Chiang Khong

Cesta i tady skýtá nejenom dobrodružství naší ufuněné Fordky, ale i adrenalínové sjezdy a výjezdy, neskutečné výhledy na krajinu a pohledy na tekoucí Mekong. Do poslední thajské vesnice Chiang Khong přijíždíme už  za tmy . Ubytováváme se v  jednoduchém guest housu. Zítra je Štědrý den a nás čeká přechod do Laosu, od kterého nás již dělí jenom řeka Mekong.

Zpráva z Česka, Ája  má ošklivou chřipku a na Štědrý den bude ležet v posteli. Je nám to moc líto, že tu není s námi. Já si  zacpávám  uši kvůli rámusu a všichni brzy usínáme.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *