• Menu
  • Menu

Zámecká vyhlídka – Hruboskalsko

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Liberecký kraj » Zámecká vyhlídka – Hruboskalsko

Zámecká  vyhlídka

Příjemnou procházkou lesem mezi skalami  zčásti po ručně tesaných kamenných schodech mezi skalisky se vydávám na oblíbenou a hojně navštěvovanou vyhlídku v Českém ráji, na Mariánskou vyhlídku. Mám štěstí, je brzké ráno, právě vyšlo slunce a nikde ani živáčka. Omylem však jsem Zámeckou vyhlídku považovala za Mariánskou vyhlídku /ta je ještě o půl kilometru dále po žluté značce/.

Zámecká vyhlídka

Divné vrčení nade mnou, to není žádný dravec, ale černý dron. Na Zámeckou  vyhlídku je to asi 1 km daleko od zámku Hrubá skála a dostaneme  se sem po žluté značce od rozcestí u Adamova lože, nebo při cestě od Mariánské vyhlídky. Z vyhlídky se nabízí krásný výhled na zámek Hrubá Skála a okolní skalní útvary.

cesta na Zámeckou vyhlídku

Mariánská vyhlídka

Vyhlídka patří mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější vyhlídky v této oblasti. Z její plošiny je vidět na zámek Hrubá skála, na Trosky, Kozákov Ještěd na Dračí skály, Dračí věž a Hruboskalsko. K vyhlídce vedou dvě cesty – první cesta vede po žluté značce od rozcestí u Adamova Lože. Druhá cesta vede z Lázní Sedmihorek přes Saharu kolem symbolického hřbitova horolezců.

cesta na Zámeckou vyhlídku

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *