• Menu
  • Menu

Zámek Hluboká

Zámek Hluboká je opravdu nádherný. Proběhneme nádvořím, hasiči tady odčerpávají vodu po nočním slejváku. Lidí je tu víc než dost, na prohlídku není čas. Cestou zpět potkáváme červený vláček i skupiny dětí z táborů.  My vyrážíme na Lipno.

Na skok na Hluboké

Cestou na Lipno zastavujeme v Hluboké nad Vltavou. Mraky  nad námi nevěstí nic dobrého. Parkujeme. Za pár vteřin začne průtrž a leje až do ranních hodin. Ještě , že máme spaní v autě. Ranní probuzení s výhledem na zámek Hluboká je odměnou. Golfisti už odpalují své první míčky a my si jdeme dát snídani do golfové restaurace DOLCE CABAŇA. Milý personál, dobré jídlo i kávička. Zadem přes park pak vyběhneme k zámku.

zámek Hluboká

Zámek Hluboká

Je ještě ráno a tady už se to plní turisty. Zámek Hluboká je opravdu nádherný. Proběhneme nádvořím, hasiči tady odčerpávají vodu po nočním slejváku. Lidí je tu víc než dost, na prohlídku není čas. Cestou zpět potkáváme červený vláček i skupiny dětí z táborů.  My vyrážíme na Lipno.

zámek Hluboká

Více Zámek: https://www.kamsevydat.cz/zamek-hluboka/

Návštěvní doba

listopad – březen    9:00-12:00      12:30-16:00            denně mimo pondělí (Zimní trasa)

duben, září, říjen     9:00-12:00      12:30-16:30            denně mimo pondělí

květen, červen        9:00-12:00      12:00-17:00            denně mimo pondělí

červenec, srpen      9:00-12:00      12:00-17:00            denně

vyhlídka

vstupné

Hlavní parkoviště se nachází vedle Penny marketu v Hluboké nad Vltavou, v ulici Nad Parkovištěm. Zde staví i vláček, který Vás může dovézt téměř k zámku (http://train4you.cz/). Zámek je od parkoviště vzdálen asi 900m, s výstupem do prudkého kopce.

V zámeckých zahradách a parku je možné se pohybovat s pejsky pouze na vodítku. Do interiérů zámku (na prohlídky) je zakázáno s sebou brát jakékoli domácí mazlíčky, přestože by byli uschováni v tašce.

zámek Hluboká

Zámek Hluboká nad Vltavou
Bezručova 142
Hluboká nad Vltavou 373 41

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *