• Menu
  • Menu

Zámek Slavkov

Zámek Slavkov – Austerlitz

Je duben a tak se asi  nemůžeme divit dnešnímu  bláznivému aprílovému počasí. Nejely jsme na Moravu výletovat, ale pracovně. Do Slavkova jsme přijely právě ve chvíli, kdy ustal déšť a oblohou se chvílemi začalo prodírat slunce. Monumentální barokní zámek, který jsme zahlédly z auta nás ohromil. Aspoň nakouknout!

Zámek Slavkov – Austerlitz

Kolem malé kašny vystoupáme k zámecké zahradě a k zámku samotnému. Před zámkem zahradníci dokončují své jarní údržby a připravují vše pro novou sezónu. Nádvoří je prázdné, v parku jsme taká samy. Voda v bazénech je čistá, zámek se leskne novotou, park se probouzí ze zimního spánku. Času máme málo a tak aspoň po malé procházce parkem s výhledy na zámek můžeme pokračovat dále. Nádherný park se také moc líbil Bonnie.

Zámek Slavkov – Austerlitz

Panské sídlo rodu Kouniců

Zámek a jeho interiéry, který je asi právem nazýván Malá Versailles a patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě a jehož historie začíná ve 13. století, kdy zde podle dochovaných písemných záznamů již existovala komenda řádu německých rytířů, si prohlédneme příště.

Zámek Slavkov – Austerlitz

Zámecká zahrada

Zámecký park ve Slavkově u Brna tvoří nedílnou součást celého zámeckého areálu a patří k nejvýznamnějším historickým zahradám na území Moravy. Jeho rozloha činí 15,5 ha. Dnešní podoba parku je výsledkem proměn, které byly prováděny vždy v návaznosti na to, jak se zámek přizpůsoboval novým stavebním slohům.

Obnovený zámecký park byl otevřen u příležitosti konání sympozia UNESCO o barokních zahradách, jež se konalo v září 1977. Od roku 1996 se v zadní části parku nachází 6-ti jamkové golfové hřiště, které pokračuje dál za severní zámeckou zdí. K parku patří také zahradnictví, skleníky a tzv. Panská školka (panšula), kde se pěstovaly sazenice pro park i polesí Kouniců.

Zámecká zahrada – Slavkov

Otevírací doba zámku

duben –  10. prosinec      9 – 16 hodin

květen – září                      9 -17 hodin

Pondělí: zavřeno

Park

8-18 hodin

Do Slavkova můžete přijet autem, autobusem, vlakem i na kole a pěšky

Zámek Slavkov – Austerlitz, Palackého nám. 1, 684 01 Slavkov u Brna

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *